Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.729.2024.1.MH
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania jako osoba samotnie wychowująca dzieci.
Preferencyjne rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dzieci.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej kary umownej.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od firmy niemieckiej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 lit. a i art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy świadczonych w ramach projektu usług opiekuńczych i brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do odliczenia całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Uznanie nabywanych usług świadczonych przez kontrahenta niemieckiego za usługi ściśle związane z usługami podstawowymi oraz zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do ww. nabywanych usług.
Uznanie, czy część składki na prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne oraz ubezpieczenie zdrowotne Pracownika w Niemczech, finansowana przez pracodawcę, wypłacana Pracownikowi stanowi dla niego przychód podlegający opodatkowaniu i w konsekwencji Spółka jako płatnik podatku PIT jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia od tej kwoty zaliczki na podatek PIT oraz czy Spółka, dokonując kalkulacji zaliczki
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu, o którym mowa we wniosku.
Zwolnienie od podatku VAT w ramach organizacji obozu usługi w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług i brak zwolnienia od podatku VAT pozostałych usług, których celem jest wypoczynek.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit a.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług (farmaceuta).
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Ustalenie miejsca siedziby działalności gospodarczej, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec oraz rozpoznanie importu usług w Polsce.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.