Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.110.2024.2.AK
Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Przychodem z najmu mieszkań będzie wyłącznie kwota czynszu najmu, bez uwzględniania pozostałych opłat i kosztów mediów.
Obowiązki podatkowe związane z opłatami dodatkowymi pobieranymi z tytułu korzystania przez użytkownika z roweru niezgodnie z regulaminem.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38-40.
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Czy opłaty dodatkowe, tj. opłaty za: utracony (…), w przypadku wynajmu lub oddania w użyczenie przestrzeni w (…), winny być uznane za wynagrodzenie z tytułu wykonywania przez Gminę czynności podlegających opodatkowaniu VAT.
Możliwość skorzystania z umorzenia kwoty kredytu w zakresie kapitału i odsetek oraz ubezpieczenia kredytu.
W konsekwencji obciążenie przez Państwa korzystającego z przedmiotu leasingu opłatą dodatkową za przekazanie danych korzystającego na wezwanie organu krajowego lub zagranicznego nie spełnia/nie będzie spełniać dyspozycji art. 7 ustawy bądź art. 8 ustawy, a zatem nie stanowi czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Prawidłowość rozliczania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z tytułu najmu.
Opłaty dodatkowe od Korzystającego za udzielenie informacji o użytkowniku pojazdu organom ścigania i organom administracyjnym w związku z popełnieniem wykroczeń przez Korzystającego, nie są częścią umowy leasingu a także nie stanowią wynagrodzenia za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług, o których mowa w art. 7 oraz art. 8 ustawy.
Zwolnienie od podatku opłat dodatkowych od najemców.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przez Bank dodatkowej wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Ustalenie przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenie, czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Refakturowanie kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości przy najmie stanowi przychód z działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Refakturowanie kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości przy najmie stanowi przychód z działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.