Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.754.2024.2.AD
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Czy w sytuacji opisanej we wniosku syndyk masy upadłości ma prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 2017/2018 (czynność techniczna) bez dokonywania korekt deklaracji PIT36L.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe planowanego podziału przez wydzielenie.
Skutki podatkowe otrzymanej dotacji.
Moment uzyskania przychodu i przedawnienie zobowiązania podatkowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków.
Osiągnięte w 2023 r. przychody pochodzące z transakcji wynikającej z zawartej przez Wnioskodawcę Umowy stanowiły przychody osiągane z transakcji, w związku z którą jest wytwarzana wartość dodana pod względem ekonomicznym większa niż znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT, tym samym Spółka spełniała w 2023 r. warunek opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, o którym mowa w
1. Czy Koszty Transakcyjne i Koszty Finansowania związane z Transakcjami powinny być alokowane przez Spółkę w całości do źródeł przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych? 2. W przypadku odpowiedzi negatywnej na pytanie nr 1, czy Koszty Transakcyjne i Koszty Finansowania związane z Transakcjami powinny być w części alokowane przez Spółkę do źródła przychodów z zysków kapitałowych w oparciu
Przychód ze zbycia przez Wnioskodawcę nieruchomości, stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej, zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT.
Skutki podatkowe sprzedaży spółki cywilnej na rzecz podmiotu trzeciego.
Klasyfikacja do źródła przychodów przychodów ze zbycia lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu oraz częściach wspólnych budynku i urządzeń.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi na ekspansję.
Ustalenie, czy uzyskane na podstawie art. 15gga ustawy o COVID-19 dofinansowanie stanowi przychód podatkowy oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wynagrodzenia pracowników pokrytych tym dofinansowaniem.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów „działy specjalne produkcji rolnej”.
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Moment powstania przychodu z tytułu tzw. nadwykonań usług medycznych.
Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.
Skutki podatkowe otrzymanej przez Spółkę rekompensaty finansowej z tytułu niewyprodukowania energii elektrycznej w ilości, w jakiej zostałaby ona wyprodukowana w przypadku niewydania polecenia przez A.
Przystąpienie przez Fundację Rodzinną do Spółki Cywilnej wykracza poza zakres określony w art. 5 ufr, zatem dochód uzyskany przez Fundację Rodzinną z tytułu dzierżawy nieruchomości przez Spółkę Cywilną, przypadający na Fundację Rodzinną jako wspólnika Spółki Cywilnej nie będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych
Nieruchomość została nabyta w prowadzonej przez Pana żonę działalności gospodarczej i została ujęta w księgach prowadzonych dla tej działalności. Z tej też przyczyny, opisane zbycie w całości stanowić będzie źródło przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej przez Pana żonę.
Wartość pracy osób zatrudnionych nielegalnie na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wartość przychodów tych osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie będzie stanowiła przychodów z działalności gospodarczej, określonych w art. 14 ust. 2 pkt 20 ustawy PIT.
Zwracane klientom zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy sprzedaży pomniejszają przychód osiągnięty w danym miesiącu