Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.391.2024.3.PM
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia (cele mieszkaniowe).
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
WIS Świadczenie Kompleksowe – udostępnienie do tymczasowego korzystania Domu wraz z prawem parkowania samochodu (miejsce postojowe).
Opodatkowanie usługi dostępu do lokalu biurowego w zamian za abonament i braku zastosowania zwolnienia oraz opodatkowania wynajmu miejsc parkingowych i braku zastosowania zwolnienia.
Czy przychody spółdzielni mieszkaniowej z tytułu opłat pobieranych od najemców, będących członkami spółdzielni bądź właścicielami lokali bądź najemcami lokali usługowych lub mieszkalnych, za korzystanie z postojowych miejsc naziemnych zlokalizowanych na terenach stanowiących wyłączną własność spółdzielni podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
Sprzedaż miejsc postojowych, które były wykorzystywane w działalności gospodarczej, była czynnością, która korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 ust. 10a ustawy, a więc Wnioskodawca nie musi odprowadzić podatku.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – udostępnienie do tymczasowego korzystania domu wraz z udostępnieniem miejsca parkingowego.
Spółdzielnia powinna do zwrotu kosztów związanych z dzierżawą gruntu naliczać podatek VAT.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży miejsca parkingowego.
w zakresie: - możliwości uznania wskazanych we wniosku wydatków za poniesione na wytworzenie środka trwałego, - możliwości i sposobu zaliczenia ww. wydatków do kosztów podatkowych.
Zbycie lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej źródło przychodu.
1) Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika a miejscem pracy lub siedzibą Spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie
Ulga mieszkaniowa nabycie miejsca postojowego.
cele mieszkaniowe - wydatki poniesione na zakup wyposażenia domu i lokalu mieszkalnego, usługi projektowania wnętrz oraz miejsca parkingowego
Czy kwota pochodząca ze zbycia nieruchomości, tj. prawa do miejsca postojowego, wydatkowana na remont mieszkania, tj. na własne cele mieszkaniowe, będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie prawa i terminu odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia lokalu mieszkalnego i miejsca parkingowego.
Opodatkowanie wynajmu miejsca postojowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.