Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.474.2018.1.HD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.474.2018.1.HD

1) Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika a miejscem pracy lub siedzibą Spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie płatnika do powstania obowiązku odprowadzenia zaliczek z tytułu podatku dochodowego? 2) Czy finansowanie pracownikom kursu (nauki) języka angielskiego stanowi dla pracowników nieodpłatne świadczenie i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2018 r. (data wpływu 6 grudnia 2018 r.), uzupełnionym w dniu 15 stycznia 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełniony w dniu 15 stycznia 2019 r., dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Na podstawie odrębnych umów Spółka powierzyła swoim pracownikom do używania z obowiązkiem zwrotu samochody służbowe.

Pracownik odpowiada za powierzony pojazd od dnia wydania mu pojazdu do dnia jego zwrotu pracodawcy. Pracodawca w umowach wyznaczył adres zamieszkania danego pracownika oraz adres Spółki jako miejsca parkowania/garażowania samochodów.

Zasady korzystania przez pracowników z samochodu służbowego określa regulamin wykorzystania samochodów służbowych, zgodnie z którym powierzony samochód służbowy może być wykorzystywany w celu wykonywania przez pracownika określonych czynności służbowych. Podstawowym celem przyznania pracownikom Dyrektorom Oddziałów/Kierownikom samochodów służbowych jest umożliwienie im należytej i efektywnej realizacji ich zadań oraz obowiązków służbowych, z uwzględnieniem zakresu powierzanych im zadań, sprawowanych przez tych pracowników funkcji oraz związanych z pełnionymi funkcjami wymagań odnośnie dyspozycyjności i mobilności. Obowiązki służbowe tych pracowników wymagają od nich bowiem stałej gotowości do bezzwłocznego podjęcia pracy w każdym czasie oraz pełnienia obowiązków służbowych poza standardowymi godzinami pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00