Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.508.2024.4.SJ
Koszt uzyskania przychodów związany ze sprzedażą akcji nabytych w ramach programu motywacyjnego.
Koszt uzyskania przychodów związany ze sprzedażą akcji nabytych w ramach programu motywacyjnego.
1. Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja obejmie Udziały, Akcje, OPiO w zamian za Aport będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania?
Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 34 ustawy o VAT dla czynności wykonywanych w zakresie akcji informacyjnych lub akcji społecznych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 34 ustawy dla czynności wykonywanych w zakresie akcji informacyjnych lub akcji społecznych.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji aportu nieruchomości w zamian za udziały oraz kwotę pieniężną równą wartości podatku VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Zbycie akcji nabytych w drodze spadku.
Skutki podatkowe uczestnictwa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w programie opcyjnym.
Skutki podatkowe wymiany wierzytelności na akcje.
Skutki podatkowe sprzedaży akcji nabytych przed 2003 r.
Obowiązki płatnika z tytułu uczestnictwa pracowników w programie motywacyjnym.
Dotyczy ustalenia, czy: - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przystąpienie Fundacji do Spółki nie będzie stanowiło przejawu działalności niedozwolonej, tj. nie będzie stanowiło działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres wskazany przez UFR, a tym samym przychody Fundacji z tytułu Inwestycji kapitałowych prowadzonych przez Spółkę będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania
Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym
Rozliczenie straty w PIT-38 z odpłatnego zbycia akcji.
Opodatkowanie w Polsce dochodu ze sprzedaży nieruchomości położonej w Polsce oraz ze zbycia akcji przez rezydenta Wielkiej Brytanii.
Obowiązki płatnika w zakresie prowadzenia rachunków IKE oraz IKZE.
1.Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów, w których Fundacja posiada Udziały, Akcje, OPiO będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania? 2., 3., 4., Czy zbycie
W przypadku odpłatnego zbycia akcji rozliczenie uzyskanych przez podatników dochodów nastąpi w drodze samoopodatkowania. W konsekwencji na Wnioskodawcy, nie będą ciążyły obowiązki płatnika oraz obowiązki informacyjne w rozumieniu przepisów ustawy o PIT.
Ustalenie, czy zbycie udziałów oraz akcji Spółek zależnych w zamian za nabycie od Akcjonariusza akcji własnych celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu oraz czy czynności te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a i pkt 41 ustawy.
Opodatkowania Fundacji rodzinnej.
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej.
Ustalenie przychodów i kosztów w związku ze zmniejszeniem wartości nominalnej akcji.