Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.729.2024.1.MH
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy do świadczonych usług pośrednictwa w sprzedaży udziałów.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Wykonywane przez Panią samodzielnie usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków oraz dzieł sztuki podlegają zwolnieniu od podatku VAT. Usługi w tym zakresie, które zamierza Pani wykonywać przy pomocy pracowników, również będą podlegały zwolnieniu od podatku VAT.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego od zakupów dokonanych w ramach realizacji projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z usługami świadczonymi przez spółkę na rzecz usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE, w okresach rezygnacji ze zwolnienia w oparciu o art. 43 ust. 22 ustawy o VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup sprzętu oraz świadczone w ramach projektu usługi.
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Brak możliwości odliczenia oraz uzyskania zwrotu podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d ustawy dla usług psychologa i psychoterapeuty.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej na podstawie zawartej z tą spółką umowy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych w ramach projektu usług opiekuńczych stanowiących wsparcie podstawowe wykonywanych w ramach prowadzonego Domu Pomocy oraz usług stanowiących wsparcie towarzyszące świadczonych w formie prowadzenia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego oraz braku możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku usług masażu rehabilitacyjnego i leczniczego.
Zwolnienie od podatku usług masażu rehabilitacyjnego i leczniczego.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych jedno - lub dwudniowych w zakresie aktualnie występujących na rynku potrzeb, opisanych na przykładzie szkoleń.
Brak prawa do całkowitego lub częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy VAT świadczonych usług szkoleniowych.
Skutki podatkowe umowy zawartej z kontrahentem.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych i wykorzystywanych do realizacji projektu.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi w ramach Inwestycji będą podlegały zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy. W analizowanej sprawie zostaną bowiem spełnione wszystkie warunki uprawniające do zastosowania wskazanego zwolnienia.