Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.612.2024.2.MK
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży zabudowanej działki na podstawie art. art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży zabudowanej działki na podstawie art. art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - uznania świadczonych usług w zakresie odprowadzania ścieków na rzecz odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku; - braku obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania infrastruktury w celu odbioru ścieków na rzecz odbiorców wewnętrznych; - prawa do
Obowiązki płatnika w związku z udzielaniem dotacji na dofinansowanie budowy studni głębinowych oraz zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu wyżywienia dzieci, nauczycieli, personelu administracyjnego w szkołach i przedszkolach oraz opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową, wydawania duplikatów świadectw i legitymacji szkolnych, opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3.
Czy dotacja przedmiotowa otrzymana przez zakład budżetowy powinna zostać uwzględniona przy określeniu proporcji (prewspółczynnika), o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia, jako przychód wykonany zakładu budżetowego.
Skutki podatkowe wypłaty stypendiów i możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT od nakładów inwestycyjnych ponoszonych w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług w ramach Projektu.
Sprzedaż działki, będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w powiązaniu z art. 7 ust. 1 ustawy, która nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ani pkt 2 ustawy. Zatem, będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług według stawki właściwej dla przedmiotu dostawy.
Gmina w związku z realizacją zadania pod nazwą (…) ma możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT dokumentujących ponoszone wydatki związane z prowadzoną inwestycją oraz do uzyskania zwrotu tego podatku na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy.
Nie będą Państwo mieli prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na zakup samochodu z napędem elektrycznym na potrzeby Straży Miejskiej w (…), przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych lub ujętych, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych
Czy w odniesieniu do transakcji zawieranych pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką zależną, począwszy od 2017 r., na Wnioskodawcy ciąży obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 1 Ustawy CIT?
Odliczenie podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na pojazdy samochodowe.
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.