Interpretacja indywidualna z dnia 22 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.807.2024.1.KF
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem szczepień dla pielęgniarek i położnych ze składek członkowskich.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem szczepień dla pielęgniarek i położnych ze składek członkowskich.
Uznanie dzierżawy infrastruktury za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do obliczenia podatku z tytułu realizacji zadania.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu pojazdu elektrycznego przy prowadzeniu jedynie sprzedaży zwolnionej z podatku VAT.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy czynności dokonywane przez Spółkę w ramach Projektu stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz braku prawa do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach Projektu.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość dofinansowania do posiłków przyznanego Pracownikom.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków finansowanych z subwencji (...) oraz podatku naliczonego dotyczącego kosztów pośrednich, nieuwzględniania subwencji od (...) w liczniku prewspółczynnika oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z zastosowaniem indywidualnego Prewspółczynnika.
Skoro uprawnienie do stosowania stawki preferencyjnej jest możliwe tylko w okresie (miesiącach/kwartałach), w których suma przychodów nie przekracza limitu 1 200 000 euro, to podstawową stawkę opodatkowania (19%) należy stosować od następnego miesiąca/kwartału, następującego po miesiącu/kwartale, w którym takie uprawnienie było jeszcze możliwe.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT otrzymanego dofinansowania na pokrycie wydatków inwestycyjnych oraz prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją ww. projektu oraz wydatków bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową.
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie miał prawo w 2019 r. do korzystania z preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 9% do momentu przekroczenia limitu określonego w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Opodatkowanie usług świadczonych przez Wnioskodawcę; - ustalenie czy podstawą opodatkowania dla świadczonych usług jest wyłącznie kwota wynagrodzenia ustalona w umowach pomniejszona o kwotę podatku należnego; - ustalenie czy podstawą opodatkowania dla świadczonych usług jest kwota dofinansowania oraz kwota wynagrodzenia otrzymywanego od Zainteresowanych, pomniejszone o kwotę podatku należnego;
Stawka podatku, podstawa opodatkowania, odwrotne obciążenia, prawo do odliczenia w związku z wykonaniem POŚ.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie otrzymanego dofinansowania na zakup wozu strażackiego dla OSP nie będzie stanowić podstawy opodatkowania oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji Projektu.
Zwolnienia przedmiotowego art. 21 ust. 1 pkt 78.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikowi zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia całości podatku naliczonego z tytułu leasingu Pojazdu.
Zwolnienie z opodatkowania środków przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Brak prawa do odliczenia w związku z realizacją projektu, opodatkowanie otrzymanej dotacji.
Wydatki poniesione na dofinansowanie studiów pracownika stanowić będą przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy, który nie jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Możliwość ujęcia kwoty dofinansowania w kosztach podatkowych Spółki w dacie poniesienia tego kosztu.