Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.666.2024.2.MM
Możliwość opodatkowania działalności gospodarczej ryczałtem.
Możliwość opodatkowania działalności gospodarczej ryczałtem.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Czy w drugim roku trwającym od 1 stycznia do 31 grudnia 2026 r. oraz trzecim roku podatkowym trwającym od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 r. spółka będzie spełniać warunek zatrudnienia wyrażony w art. 28j ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ograniczony obowiązek podatkowy.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu. Przychód
Opodatkowanie ryczałtem – usługi na rzecz byłego pracodawcy.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarskich świadczeń zdrowotnych na rzecz Szpitala) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu za używanie telefonu prywatnego do celów służbowych.
Możliwość skorzystania z ulgi dla seniora.
Możliwość skorzystania z ulgi dla seniora po zawieszeniu renty rodzinnej.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce.
Ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie opodatkowania dochodów z Norwegii.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych w Austrii.
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem rabatu.
brak opodatkowania kwoty, do której zapłaty zobowiązany jest pracownik z powodu przedterminowego rozwiązania przez niego stosunku pracy za porozumieniem stron
Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię odszkodowanie i odprawa podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Odszkodowanie określone w ugodzie sądowej zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a byłym pracodawcą stanowi dla Wnioskodawcy przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnień z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 i 3b ustawy o podatku dochdowym od osób fizycznych.
Pomimo że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Nigerią nie ma mocy obowiązującej, to w związku uiszczaniem podatku w Nigerii Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania odliczenia od podatku dochodowego kwoty tzw. ulgi abolicyjnej przewidzianej w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.