Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.543.2024.3.MS
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej.
Brak rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT z tytułu wartości niespłaconego zobowiązania pozostającego w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru KRS.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Sposób ustalenia limitu przychodów uprawniających do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w przypadku prowadzenia działalności w formie dwóch spółek jawnych.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej i podziału jej majątku między wspólników z dopłatą na rzecz jednego z nich.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Skutki podatkowe sprzedaży akcji za pośrednictwem spółki, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
Rozliczenie dochodów przysługujących spadkodawcy, dochodów uzyskanych tytułem udziału w zyskach spraw niezakończonych w sp.j., dochodów uzyskanych tytułem spłaty udziału kapitałowego w sp.j.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia praw udziałowych w spółce z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburga.
Opodatkowanie określonych transakcji ryczałtem od dochodów spółek.
Przekazanie wspólnikowi majątku polikwidacyjnego, który obejmuje jego wierzytelność względem Spółki.
Ustalenie, czy świadczenia medyczne wspólnika świadczone na rzecz spółki, będą stanowiły dla spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Czy usługi świadczone przez wspólnika na rzecz Wnioskodawcy będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku umorzenia pożyczki udzielonej wspólnikowi spółki, który jest niemieckim rezydentem podatkowym.
Możliwość pomniejszenia przychodu o koszty jego uzyskania.
Opodatkowanie czynności przekazania nieruchomości na rzecz wspólników w ramach likwidacji Spółki cywilnej.
Powstanie przychodu podatkowego, z tytułu wydania Wspólnikowi majątku likwidacyjnego, w wysokości kwoty Pożyczki wraz z odsetkami oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty Pożyczki wraz z odsetkami.
Czy przychody Fundacji z tytułu odpłatnego zbycia Akcji Spółki będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych