Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.754.2024.2.AD
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Moment powstania przychodu z tytułu zrealizowanych nadwykonań przez lekarza stomatologa.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Opodatkowanie odsetek od pożyczki i odszkodowania za bezumowne korzystanie z mieszkania.
Klasyfikacja do źródła przychodów przychodów ze zbycia lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu oraz częściach wspólnych budynku i urządzeń.
Koszty uzyskania przychodów (wydatki na naprawę pojazdu oraz na najem pojazdu).
Ustalenie czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych zobowiązań z tytułu pożyczki, które pozostaną w Spółce na dzień wykreślenia jej z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu.
Skutki podatkowe zbycia samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego, wprowadzonego do ewidencji środków trwałych i jednorazowo zamortyzowanego.
Planowana przez Pana sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego nie spowoduje powstania u Pana przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych - transakcja ta będzie dla Pana wolna od tego podatku. Jak bowiem wynika z wniosku, lokal jest wykorzystywany w prowadzonej przez Pana żonę działalności gospodarczej i został ujęty w jej ewidencji środków trwałych oraz wartości
Przeniesienie własności środków trwałych celem zaspokojenia roszczenia o zachowek stanowi odpłatne zbycie podlegające opodatkowaniu ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego wraz komórką lokatorską, miejscem parkingowym i udziałem w gruncie.
Ustalenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z wykupem certyfikatów inwestycyjnych od uczestnika będącego luksemburską spółką osobową transparentną podatkowo.
Opodatkowanie przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego - źródło przychodu i forma opodatkowania.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości bądź poszczególnych (wyodrębnionych) lokali w niej się znajdujących.
Obowiązki płatnika w związku z powstaniem przychody z tytułu wygranej w loterii.
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem należności po likwidacji działalności gospodarczej.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania „dodatku covidowego”.
W przypadku naprawy bezgotówkowej samochodu używanego na podstawie umowy leasingu, odszkodowanie wypłacone właścicielowi pojazdu, nie stanowi przychodu leasingobiorcy.
Czy w przypadku dokonania konfuzji, prawidłowym będzie określenie przychodu ze sprzedaży przedmiotu leasingu po stronie Spółki w wysokości: - dla umów leasingu operacyjnego - wartość co najmniej niespłaconego kapitału, przy czym nie będzie ona niższa niż hipotetyczna wartość netto - zgodnie z art. 17c ustawy podatku dochodowym od osób prawnych oraz - dla umów leasingu finansowego będzie ukształtowana
Dotyczy skutków podatkowych zbycia przez spółkę jawną lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania otrzymanego za uszkodzenie pojazdu zewidencjonowanego jako środek trwały w prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę dochody opisane we wniosku można zakwalifikować jako dochody z najmu opisane w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy przychody te mogą zostać opodatkowane zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w formie najmu prywatnego rozliczanego w myśl tej ustawy.
W zakresie ustalenia czy w przypadku rozwiązania i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorstw Krajowego Rejestru Sądowego, skutkującego wygaśnięciem zobowiązań Spółki istniejących na dzień wykreślenia z rejestru przedsiębiorstw, wartość tych zobowiązań stanowić będzie przychód podatkowy Wnioskodawcy