Interpretacja indywidualna z dnia 18 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.436.2023.1.MR1
Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zaniechana inwestycję.
Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zaniechana inwestycję.
Zaliczenie wydatków poniesionych na zaniechaną inwestycję do kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy: - wydatki związane bezpośrednio z zakończeniem realizacji Projektu, mogły być ujmowane bezpośrednio w koszty podatkowe na bieżąco (jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim), - Spółka ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w roku (…) (jako koszty zaniechanej inwestycji) wartość pozostałych wydatków (nakładów) związanych z realizacją Projektu - które
W zakresie ustalenia, czy: - wartości wyburzonych Budynków (cena nabycia w celach inwestycyjnych) będzie stanowić dla Państwa koszt uzyskania przychodu w dacie wyburzenia tych Budynków jako koszt zaniechanej inwestycji, - koszty wyburzenia będą stanowić dla Państwa koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia.
1. Czy wydatki poniesione z tytułu wynagrodzeń Zatrudnionych powinny być ujęte jako koszt uzyskania przychodu na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ustawy o CIT, czy powinny stanowić koszt wytworzenia środków trwałych, o którym mowa w art. 16g ust. 4 ustawy o CIT, jeżeli dotyczą: a) czynności dokonywanych w ramach Fazy 1 lub 2, tj. przed Akceptacją Zarządu, w tym związanych z projektami zaniechanymi
Skutki podatkowe zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji w przypadku podjęcia decyzji o definitywnym zaniechaniu odbioru mebli od Wykonawcy.
Skutki podatkowe zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji w przypadku odbioru mebli i ich fizycznego zniszczenia.
w zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka jest i będzie uprawniona do zaliczenia wydatków wymienionych w punktach od 1 do 13 do kosztów uzyskania przychodów w dacie podjęcia uchwały zarządu Spółki o zaniechaniu Inwestycji.
czy: prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w ramach opisanej w zdarzeniu przyszłym decyzji o likwidacji będzie on uprawniony do zakwalifikowania poniesionych wydatków na Inwestycję jako koszt zaniechanych inwestycji w dacie dokonania likwidacji, zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie: - zaliczenia nieumorzonej części wartości początkowej wyburzonych Zabudowań do kosztów uzyskania przychodów Spółki w momencie zakończenia fizycznej likwidacji Zabudowań, tj. w 2018 r., - zaliczenia kosztów wyburzenia: a) jako koszty wytworzenia nowej, przyszłej inwestycji (zwiększające jej wartość początkową) w sytuacji, gdy Spółka podejmie decyzję o realizacji takiej inwestycji, b) jako
Moment zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków na wdrożenie systemu informatycznego oraz skutki podatkowe zaniechania wdrażania systemu informatycznego.
Czy zgodnie z art. 15 ust. 4f Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawa o PDOP) Spółka Z może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty przyporządkowane do Projektu X i Projektu Y w momencie ich zbycia?
1. rozliczenie nakładów związanych z posiadana koncesja w momencie zrzeczenia się jej, 2. moment zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków związanych z zaniechana inwestycją
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wydatków poniesionych w związku z zaniechaną Inwestycją, a niedotyczących oddanych do użytkowania środków trwałych, do kosztów uzyskania przychodów? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie zadane w punkcie 1, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona
Dotyczy możliwości zaliczenia kosztów likwidacji nieruchomości wraz z nakładami inwestycyjnymi i kosztami rozbiórki do kosztów podatkowych likwidowanej nieruchomości.
W zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zaniechaną (zlikwidowaną) Inwestycję.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z realizacją umowy budowlano-montażowej, która została wypowiedziana przez zamawiającego inwestora (pytania oznaczone we wniosku nr 1 i 2)
1) Czy w związku z ogłoszeniem upadłości inwestora, wydatki Spółki poniesione na nabycie lokalu, tj. wynagrodzenie faktycznie zapłacone na rzecz Dewelopera i Spółki jawnej X (na podstawie Porozumienia), mogą być przez Wnioskodawcę zaliczone w poczet kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku? 2) Czy wydatki te mogą być zaliczone przez wspólnika do kosztów uzyskania
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zakwalifikowania poniesionych wydatków jako kosztów zaniechanej inwestycji, oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie lokalu.
1. Czy wydatki poniesione z tytułu wdrożenia systemu od 2012 r. do 2015 r. (koszty biletów lotniczych, hoteli i podróży służbowych pracowników) Spółka może zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodu w dniu ich poniesienia?2. Czy za dzień poniesienia kosztu Spółka może przyjąć dzień ujęcia kosztu w księgach na podstawie spisanego protokołu zmiany kwalifikacji kosztów?
zakwalifikowanie do źródła przychodu z odpłatnego zbycia zabudowanej nieruchomości budynkami użytkowymi, niewykorzystywanej w pozarolniczej działalności gospodarczej, niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, oraz kosztów uzyskania przychodów
Czy koszty zaniechanej inwestycji, w postaci budowy centrum handlowego, będą stanowić koszty uzyskania przychodów dla Spółki w dacie ujęcia wydatków w kosztach księgowych (spisania) po podjęciu Uchwały przez Zarząd Spółki o zaniechaniu i likwidacji projektu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy koszty poniesione w związku z zaniechaniem inwestycji powinny być alokowane do wyniku z działalności opodatkowanej podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych.