Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.489.2024.2.AMA
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
Dotyczy ustalenia, czy: - w stosunku do zawartej przez Spółkę z Wynajmującym Umowy nie znajduje zastosowania art. 17i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT” lub „Ustawa”); - Spółka jest uprawniona do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów pełnej wysokości opłat z tytułu czynszu płaconych przez nią na rzecz Wynajmującego w całym okresie trwania
Czy koszty czynszu dzierżawnego za dzierżawę gruntu stanowią koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT i w związku z tym powinny być rozpoznawane na bieżąco, w dniu ich poniesienia, określonym zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć koszty czynszu z najmu hali magazynowej do pośrednich kosztów uzyskania przychodów
Koszty dzierżawy gruntu związane są bezpośrednio z realizacją inwestycji polegającej na budowie nowych elektrowni/farm fotowoltaicznych. Powyższe wydatki poniesione do dnia przekazania inwestycji do użytkowania są objęte zakresem przedmiotowym cytowanego wyżej art. 16g ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a zatem stanowią koszt wytworzenia środków trwałych zwiększając ich wartość początkową
Brak uznania obniżenia wysokości czynszu dzierżawnego za rabat, upust lub obniżkę ceny skutkującego brakiem obowiązku wystawienia faktury korygującej.
Czy strata jaka powstanie w związku z likwidacją, na skutek wyburzenia budynku na działce nr (…), nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych będzie stanowiła dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy koszty z tytułu czynszu oraz innych opłat z tytułu wynajmu nieruchomości, w których Spółka będzie prowadziła sklepy, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie odpłatnej dzierżawy infrastruktury kanalizacyjnej na rzecz Spółki oraz pełne prawo do odliczenia wydatków inwestycyjnych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu hipotecznego oraz kosztów utrzymania i korzystania z lokalu mieszkalnego (czynsz, energia, woda, inne media) przeliczonych zgodnie z proporcją.
Czy koszty czynszu dzierżawnego mogą stanowić nakłady inwestycyjne i stanowić wartość początkową środka trwałego, a następnie amortyzowane, czy można zaliczyć je bezpośrednio do bieżących podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Zaliczenie przychodów z najmu do odpowiedniego źródła przychodów oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na czynsz, energie elektryczną oraz na okazjonalne remonty.
PIT - wartość początkowa środka trwałego, indywidualna stawka amortyzacyjna, przychody i koszty z najmu prywatnego.
Czy wydatki ponoszone na dzierżawę gruntów (czynsz dzierżawny) mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z regulacją art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat za wynajem mieszkania.
Czy mają Państwo obowiązek wykazać w informacji podatkowej, o której mowa w art. 42a ustawy PIT przychód podlegający opodatkowaniu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy, tj. zwracanej kwoty partycypacji, o której mowa we wniosku? Czy powstanie dla Państwa obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych w związku z wykupem przez uczestnika programu (będącego partycypantem, który
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej czynszu najmu mieszkania.
Czy czynsz dzierżawny nieruchomości wynikający z zawartej umowy dzierżawy, ponoszony w celu jej wykorzystywania w prowadzeniu działalności gospodarczej stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki?
Czy Zarządca powinien wystawiać we własnym imieniu i na własną rzecz rachunki dotyczące najmu lub dzierżawy na podstawie art. 87 § 1 o.p. Czy Zarządca najem lub dzierżawę powinien dokumentować w inny sposób, tj. np. za pomocą wezwania Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym, tj. na podstawie art. 122 i 180 o.p. w zw. z art. 934 k.p.c.
Czy począwszy od 1 stycznia 2023 r. Wnioskodawca (Spółka) dalej będzie mogła zaliczać czynsz dzierżawny za dzierżawę gminnej infrastruktury sieci wodociągowo-kanalizacyjnej do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Możliwość zaliczenia wskazanych we wniosku wydatków związanych z eksploatacją lokalu mieszkalnego do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.