Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.132.2024.2.JM
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Brak obowiązku wydruku i wydawania paragonów fiskalnych nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Możliwość wystawienia faktur do paragonu na rzecz rolnika ryczałtowego bez żądania jej wystawienia oraz wydania rolnikowi ryczałtowemu faktury bez wydania paragonu.
Zwrot podatku VAT na podstawie sporządzonej w tym celu odrębnej ewidencji sprzedaży VAT zawierającej skorygowaną sprzedaż z właściwą stawką VAT.
Możliwość zaewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej w terminie późniejszym w przypadku, kiedy nie ma możliwości zarejestrowania tej sprzedaży w dniu wpływu zapłaty na Państwa rachunek.
Przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków, - uznania za dopuszczalne wykazywanie na paragonach napiwki ze stawką 0% (zero techniczne) - możliwości wykazywania napiwków na fakturach ze stawką n/p.
Ewidencja na kasie rejestrującej usług mycia samochodów przy użyciu myjni automatycznych.
Moment wystawienia paragonu fiskalnego z tytułu realizowanej usługi mycia pojazdów na myjni automatycznej z możliwością wydawania reszty w przypadku zapłaty dokonywanej gotówką.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Obowiązek wystawienia paragonu fiskalnego w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność dokonywana jest bezgotówkowo. Całkowita rezygnacja z prowadzenia kasy fiskalnej i dokumentowania sprzedaży wyłącznie fakturami VAT w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność jest dokonywana bezgotówkowo.
obowiązek odpowiedniego wykazywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej i udokumentowanej fakturą, w celu sporządzenia i przesłania do urzędu skarbowego pliku JPK VAT z deklaracją podatkową
Ujęcie w pliku JPK_V7M sprzedaży realizowanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.
Wystawienie paragonu fiskalnego z NIP nabywcy.
stwierdzenie czy paragon dokumentujący transakcję sprzedaży o wartości nieprzekraczającej 450 zł brutto zawierający nr NIP nabywcy stanowi fakturę uproszczoną, o której mowa w art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy o VAT, prawo do wystawienia faktury do paragonów fiskalnych w sytuacji gdy transakcję sprzedaży o wartości nieprzekraczającej 450 zł brutto udokumentowano paragonem zawierający nr NIP nabywcy
prawo do wystawienia faktury do paragonów fiskalnych nieprzekraczających 450 zł
prawo do wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż, która została udokumentowana paragonem fiskalnym niezawierającym numeru identyfikacji podatkowej (NIP), w sytuacji, w której sprzedaż dokonywana jest na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz/lub na rzecz rolników ryczałtowych nieposiadających numeru identyfikacji podatkowej (NIP) oraz prawo wystawienia faktury do paragonów
Brak prawa do skorygowania podstawy opodatkowania i wystawienia faktury do paragonu.
Brak wykazywania przez Wnioskodawcę na paragonie kwoty napiwku dobrowolnie i uznaniowo przyznanego Dostawcy przez Klienta.
Sposób ewidencjonowania przy pomocy własnych kas rejestrujących sprzedaży biletów prowadzonych w imieniu i na rzecz podmiotu, który korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy oraz możliwość ewidencjonowania przy pomocy własnych kas rejestrujących sprzedaży biletów prowadzonych w imieniu i na rzecz podmiotu, który nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot należnego
w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży oferty własnej przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przedstawionych 5 modelach sprzedaży