Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.643.2023.1.JSZ
Stawka podatku VAT dla importu usług bezpośrednio związanych z eksportem towarów.
Stawka podatku VAT dla importu usług bezpośrednio związanych z eksportem towarów.
Opodatkowanie importu usług w postaci zakupu dostępu do przeprowadzenia egzaminów językowych i brak zwolnienia od podatku sprzedaży odrębnego egzaminu bez kursu językowego oraz zastosowanie zwolnienia od podatku sprzedaży kursu języka angielskiego zakończonego egzaminem.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy nabytych od firmy szkoleniowej usług egzaminacyjnych oraz innych usług mających na celu realizację i/lub weryfikację egzaminu oraz nadzór online w przypadku egzaminu online, jako usług ściśle związanych z usługami szkoleniowymi świadczonymi przez Spółkę.
Ustalenia miejsca opodatkowania nabywanych towarów i usług związanych z wystawianiem się Spółki na targach oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
W stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 października 2020 r., wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów lub import usług od podmiotu powiązanego powinny być zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów Inwestycji i Rozwoju z dnia 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług oznaczane jako TP.
W zakresie rozliczenia podatku w związku z przenoszeniem praw do emisji CO2.
Sukcesja praw i obowiązków w zakresie podatku od towarów i usług w związku z przekształceniem osoby fizycznej w spółkę z .o.o.
Rozliczenie transakcji nabycia praw do emisji CO2.
Rozliczanie transakcji nabycia i sprzedaży uprawnień do emisji CO2, zastosowanie właściwej stawki podatku oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem tych praw.
Rozliczanie transakcji nabycia uprawnień do emisji CO2, zastosowanie właściwej stawki podatku oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem tych praw.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importowanej usługi edukacyjnej.
Dotyczy ustalenia: - charakteru i sposobu dokumentowania otrzymywanego przez Spółkę wynagrodzenia od Kontrahenta lub Spółek z Grupy Kontrahenta mających siedzibę w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej lub w krajach nienależących do Unii Europejskiej, - wyceny otrzymanych przez Spółkę not kredytowych, - momentu wykazania przez Spółkę w deklaracji VAT-7 obrotu z tytułu świadczenia usług na rzecz
Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną
nabycie projektu farmy wiatrowej jako import usług
Czy w odniesieniu do zakupu energii elektryczne lub praw majątkowych wynikających z certyfikatów wytworzenia energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii od zagranicznych klientów (posiadających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej poza Polską) Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokonując samo naliczenia podatku VAT z tytułu tych transakcji?
Zasady opodatkowania usługi intensywnego kursu przygotowawczego z języka angielskiego nabytej od podmiotu z kraju trzeciego.
Stawka podatku obowiązująca dla usługi szkoleniowej nabytej od kontrahenta zagranicznego.
Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, iż gdy Wnioskodawca świadczyć będzie usługi polegające na projektowaniu, przygotowaniu stoiska wystawienniczego, jego aranżacji i zabudowy na terytorium innych niż Polska krajów Unii Europejskiej, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. a ustawy, miejscem świadczenia przedmiotowych usług, a tym samym miejscem opodatkowania, będzie miejsce gdzie usługi są faktycznie
Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, iż gdy Wnioskodawca świadczyć będzie usługi polegające na projektowaniu, przygotowaniu stoiska wystawienniczego, jego aranżacji i zabudowy na terytorium innych niż Polska krajów Unii Europejskiej, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. a ustawy, miejscem świadczenia przedmiotowych usług, a tym samym miejscem opodatkowania, będzie miejsce gdzie usługi są faktycznie
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2004 r. o handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych oraz ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług transakcja ta będzie opodatkowana 22% stawką VAT i kiedy wystąpi obowiązek podatkowy?
Firma zwraca się z zapytaniem, czy prawidłowo postępuje w zakresie opodatkowania podatkiem VAT importu usług. W skierowanym do tut. Organu piśmie Strona zwraca się z zapytaniem o sposób opodatkowania podatkiem VAT prowizji agenta (obywatela Portugalii), z którym firma zawarła umowę w ramach której zajmuje się on min. terminowym załadunkiem, odbiorem towaru od głównego dostawcy, sprawdzaniem jakości
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Jak rozliczyć usługę wykonaną do 10 kwietnia 2004 r. potwierdzoną fakturą sprzedaży z 15.04.2004 r., gdy zapłata nastąpiła do 5 lipca 2004 r. ?
1. Czy w poniższej sytuacji należy wystawić fakturę wewnętrzną dotyczącą nabycia wewnątrzwspólnotowego oraz od usług spedycji i naliczyć podatek VAT pomimo, że towar nie przekroczył granic Polski, czy może podatnik powinien zarejestrować się na terenie Niemiec jako podatnik i tam rozliczać się z podatku?2. Czy ma prawo zastosować stawkę zerową dotyczącą eksportu w sytuacji, kiedy przewoźnik (spedytor