Interpretacja indywidualna z dnia 13 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.131.2024.1.JŁ
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych Wydatków inwestycyjnych związanych z realizacją Zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.
Kilku pracowników jedzie w delegację samochodem służbowym, jeden z nich prowadzi samochód. Czy godziny jazdy tego właśnie pracownika, będącego kierującym w tym konkretnym przypadku będą zaliczane do czasu pracy?
Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnianiem samochodu służbowego członkowi zarządu, będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
W jednym dziale jeden samochód służbowy jest do dyspozycji trzech pracowników. Każdy z nich ma przyznany limit na użytkowanie swojego prywatnego samochodu w celach służbowych (300 km). Kiedy jeden z pracowników korzysta z samochodu służbowego, pozostali muszą korzystać ze swoich prywatnych samochodów. Czy od wypłacanych pracownikom kosztów za używanie własnego samochodu dla celów służbowych należy
Klient jest podatnikiem VAT czynnym zgłoszonym do transakcji unijnych. Pojechał na rozmowy handlowe do Holandii i w samochodzie służbowym wyładował się akumulator. Na stacji benzynowej zakupił przewody do ładowania i po wykorzystaniu przywiózł je do kraju. Otrzymał paragon z NIP, ale tylko wystawcy paragonu. Czy w opisanej sytuacji doszło do wewnątrzwspólnotowego nabycia przewodów do ładowania? Według
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług przy realizacji Projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych na terytorium Polski przez osoby mające miejsce zamieszkania we Francji oraz obowiązków płatnika z tego tytułu.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem Prezesowi samochodu służbowego do celów służbowych, w tym w celu dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu służbowego.
Nieprawidłowość Zarząd powiatu, reprezentowany przez wicestarostę i kierownika referatu administracyjnego starostwa powiatowego, zawarł ze starostą powiatu umowę o używanie pojazdu służbowego starostwa powiatowego (samochodu osobowego marki X) do celów prywatnych. Zgodnie z umową starosta otrzymał ten pojazd do wyłącznej dyspozycji. Mógł nim wykonywać wyjazdy służbowe oraz prywatne. Jeśli wykonywał
Wprawdzie zmiana sposobu wykorzystywania samochodu osobowego wymaga aktualizacji informacji VAT-26, jednak przepisy dają dużą elastyczność w jej składaniu. Jest to więc lepsze rozwiązanie niż pozorne oszczędności finansowe uzyskiwane dzięki fikcyjnym zapisom w ewidencji