Jak zmniejszyć koszty pracy?
Polscy kredytobiorcy, zwłaszcza kredytobiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, nie zawsze przywiązują uwagę do rodzaju i parametrów przyznawanego kredytu. Często podstawowym elementem oceny dla przedsiębiorcy jest wyłącznie oprocentowanie i jego wysokość. Poza uwagą pozostaje wiele istotnych elementów finansowania kredytowego, które dopiero po latach kredytowania okazują się faktycznie
Często się zdarza, że niewypłacalność jednego z kontrahentów jest przyczyną zachwiania stabilności finansowej przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji może okazać się pomocny ubezpieczyciel mający w swojej ofercie różnego rodzaju ubezpieczenia finansowe.
Utrzymywanie płynności oznacza w zasadzie terminowe regulowanie zobowiązań. Utrata płynności jest wstępem do bankructwa. Istnienie firmy i jej bezpieczeństwo uzależnione jest nie tylko od kształtowania się zysku księgowego, ale i od jej sytuacji finansowej.
Jak firma powinna przygotować się do rozmów z bankowcami, aby rozpatrzyli pozytywnie wniosek kredytowy? Jak przekonać bank, że warto firmie zaufać i udzielić jej kredytu?
Jak zminimalizować ryzyko współpracy z nieuczciwymi partnerami biznesowymi? Jakie działania zapobiegawcze podjąć, aby nie popaść w tarapaty finansowe?
Jakie są wady i zalety lokowania wolnych środków pieniężnych w funduszach inwestycyjnych? Czy jest to atrakcyjniejsza forma inwestowania niż lokaty bankowe?
Czy istnieje alternatywa dla kredytu bankowego? Czy firmy niemające zdolności kredytowej mają możliwość bieżącego zasilania w środki?
Systemy finansowo-księgowe, z których korzysta firma, przeważnie zawierają narzędzie służące do wiekowania należności i zobowiązań w określonych przez użytkownika przedziałach czasu. Osoba tworząca raport w systemie podaje jedynie dzień, na który ma być przyjęty stan należności lub zobowiązań, oraz interwały czasowe przeterminowanych należności (zobowiązań), w jakich ma zostać przedstawione zestawienie
Znalezienie się na rynku kapitałowym to jedna z najważniejszych decyzji każdego podmiotu gospodarczego. Oznacza ona poddanie się przez niego ocenie rynku, często bardzo surowej. Zakres zmian czy oceny zależy przede wszystkim od instrumentu, poprzez który podmiot będzie notowany na giełdzie czy rynku pozagiełdowym. Zakres ten jest największy w przypadku spółki akcyjnej, która planuje przeprowadzenie
Jak przedsiębiorstwo może zagwarantować sobie zysk i uchronić od strat związanych z ryzykiem kursowym?
Niniejszy „Poradnik” przeznaczony jest dla menedżerów, inwestorów giełdowych, członków rad nadzorczych, dyrektorów zarządzających, księgowych. Zostaną w nim przedstawione najnowsze metody wyceny i kreowania wartości firmy. Zawarto w nim praktyczną wiedzę niezbędną do zarządzania w takich organizacjach i branżach jak: firmy ubezpieczeniowe, konsulting, kancelarie prawne, media, urzędy administracji
Praktycznie każdy bank działający na polskim rynku finansowym oferuje swoim klientom instytucjonalnym system elektronicznej obsługi, tzw. home banking. Zasadniczo systemy te są do siebie podobne, jednak po przeanalizowaniu ich funkcjonalności można zauważyć wiele różnic. Wynikają one przede wszystkim z indywidualnych wymagań każdego banku, specyfiki skonstruowanego lub zaadaptowanego systemu oraz dynamiki
Kształtowanie polityki podziału wyniku finansowego, a więc polityki wypłaty dywidend, jest ważnym obszarem zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Decyzje te muszą uwzględniać właściwe proporcje między bieżącymi wypłatami dla właścicieli (akcjonariuszy, udziałowców) a zyskami pozostawionymi na reinwestycje. Ich skutki mają charakter długofalowy i wyrażają się w zmianie wartości firmy, zachowaniu akcjonariuszy
Jestem właścicielem niewielkiej firmy handlowej. Proszę o informację, na co zwrócić szczególną uwagę ustalając politykę kredytową mojej firmy wobec odbiorców oraz jak ją kontrolować?
Jakie czynniki wpływają na wartość firmy? W jaki sposób można zwiększyć wartość firmy?
Motywem większości przejęć, szczególnie wrogich, jest chęć zdobycia kontroli nad jak największą liczbą spółek i uzyskania optymalnych korzyści z tytułu przeprowadzonych inwestycji. Tego typu transakcje cechują się przy okazji wysokimi premiami oferowanymi przez nabywców za możliwość jak najszybszego zakupu innych aktywów i przejęcia kontroli nad zasobami drugiej firmy.
Prowadzę duże przedsiębiorstwo produkcyjne. Działalność związana jest z utrzymywaniem wysokich stanów magazynowych półproduktów i produktów gotowych. Co należy zrobić, aby zminimalizować koszty zapasów? Na jakie obszary powinienem zwrócić szczególną uwagę? Czy istnieją narzędzia usprawniające zarządzanie zapasami, a warte wdrożenia w naszej firmie?