Jak księgować zakup środka trwałego z UE z montażem sfinansowanego z kredytu i pożyczek od udziałowców
Przełom roku to czas, gdy większość jednostek przygotowuje się do sporządzania sprawozdania finansowego. Programy finansowo-księgowe generują takie sprawozdania finansowe zazwyczaj za przyciśnięciem jednego klawisza. Wygenerowane automatycznie sprawozdanie finansowe jest jednak często obarczone błędami. Dlatego przedstawione w nim informacje (dane) powinny zostać zweryfikowane przez służby księgowe
W jaki sposób udokumentować darowiznę środka trwałego? Jak wycenić środki trwałe nabyte w drodze darowizny? Jak ustalić właściwą stawkę amortyzacyjną?
W poprzedniej części artykułu (nr 21 „Doradcy Podatnika”) przedstawiliśmy pojęcie aktywów oraz sposób ustalania ich wartości ekonomicznej.
27 listopada 2001 roku specjaliści z firmy doradczej Ernst & Young: Marcin Jurczak - menedżer w Dziale Usług Księgowych w Warszawie oraz Piotr Janicki - dyrektor łódzkiego oddziału Ernst & Young, po raz kolejny pomagali Czytelnikom w rozwiązywaniu problemów związanych ze zmianami w ustawie o rachunkowości. Spośród bardzo wielu pytań wybraliśmy kilka powtarzających się najczęściej. Oto odpowiedzi
13 listopada br. pracownicy renomowanej firmy doradczej Ernst & Young pomogli w zrozumieć Państwu tajniki nowych unormowań dotyczących rachunkowości. Liczne telefony świadczą o zainteresowaniu tematyką. Mamy nadzieję, że uzyskane porady okazały się pomocne. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najciekawsze pytania.