Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 10 czerwca 2011 r., sygn. III APa 8/11

      Pełnomocnictwo do zawarcia z prezesem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, przewidzianej w art. 1012 k.p., musi mieć oparcie w uchwale właściwego organu, a nie domniemaniu woli podjęcia takiej uchwały i udzieleniu pełnomocnictwa.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 18 maja 2011 r., sygn. III AUa 1449/10

      Płatnik, który jako spadkobierca zmarłego przedsiębiorcy przejął prowadzenie przedsiębiorstwa i kontynuuje działalność pozarolniczą w dotychczasowym kształcie, zachowuje uprawnienie do opłacania składek na ubezpieczenie wypadkowe według stopy procentowej obowiązującej poprzednika.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 13 maja 2011 r., sygn. I ACa 250/11

      Wykonawca nie może pomijać procedur przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych, a następnie w procesie, w którym domaga się odszkodowania na podstawie przepisów kodeksu cywilnego, pośrednio kwestionować niezaskarżone czynności zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 11 maja 2011 r., sygn. III AUa 1482/10

      Decyzja o przeniesieniu odpowiedzialności za składki nie zawierająca rozstrzygnięcia, co do wszystkich członków zarządu, którzy taką odpowiedzialność mogą ponosić, dotknięta jest brakiem, który nie może być usunięty w toku postępowania sądowego, wykluczającym poddanie jej merytorycznej ocenie.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Łodzi z dnia 10 maja 2011 r., sygn. II AKo 48/11

      Nie jest dopuszczalne w sprawie karnej o wznowienie postępowania, badanie zasadności wydania wyroku przez sąd cywilny państwa obcego, o którego wykonalności na terytorium RP zadecydowano prawomocnie w wyniku przeprowadzenia przewidzianych w tym względzie postępowań cywilnych przez sądy polskie.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Łodzi z dnia 14 kwietnia 2011 r., sygn. I ACz 400/11

      „Czy na postanowienie sądu powszechnego - sądu pierwszej instancji oddalające wniosek o wyłączenie arbitra wydane w trybie art. 1176 § 4 k.p.c. przysługuje zażalenie wywiedzione w drodze odpowiedniego stosowania art. 394 § l pkt 10 k.p.c. ?”

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 6 kwietnia 2011 r., sygn. I ACa 102/11

      Domagając się rozwiązania stosunku użytkowania wieczystego, w trybie art. 240 k.c., nie zachodzi konieczność jednoczesnego formułowania roszczenia o zobowiązanie użytkownika do złożenia oświadczenia woli w przedmiocie powrotnego przeniesienia prawa własności naniesień posadowionych na użytkowanym gruncie na rzecz podmiotu oddającego grunt w użytkowanie wieczyste.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Łodzi z dnia 30 marca 2011 r., sygn. II AKo 46/11

      Użyte w przepisie art. 31 § 3 k.p.k. sformułowanie dotyczące wszczęcia postępowania przygotowawczego, należy traktować szeroko, albowiem powinno ono obejmować swoim zakresem nie tylko wydanie formalnego postanowienia o wszczęciu postępowania, ale dotyczyć także czynności poprzedzających taką formę rozstrzygnięcia (postępowanie sprawdzające).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 29 marca 2011 r., sygn. III AUa 541/10

      Pracodawca wydając pracownikom bony towarowe o jednakowej wartości, wypłaca pracownikom świadczenie dodatkowe nie mające charakteru świadczenia z funduszu świadczeń socjalnych, skutkujące obowiązkiem zapłacenia składek na ubezpieczenia społeczne.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Łodzi z dnia 28 stycznia 2011 r., sygn. I ACz 46/11

      Przesłanką wydania postanowienia w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia, w sprawie o rozwód, w składzie jednego sędziego, jest wystąpienie przypadku niecierpiącego zwłoki. Przesłanka ta musi być wykazana przez uprawnionego. Przypadek taki będzie miał miejsce, gdy brak zabezpieczenia, albo zwłoka w jego dokonaniu mogłaby narazić uprawnionego na szkodę.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA we Wrocławiu z dnia 17 stycznia 2011 r., sygn. II AKzw 1334/10

      Nieodbycie przez skazanego roku pozbawienia wolności od czasu ukończenia przerwy w karze i powrotu skazanego do zakładu karnego (art. 153 § 3 kkw), nie jest ujemną przesłanką wyłączającą kolejne postępowanie w przedmiocie udzielenia przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Gdańsku z dnia 13 stycznia 2011 r., sygn. III AUa 1122/10

      W każdym wypadku, gdy o prawo do renty rodzinnej występują jednocześnie dzieci własne zmarłego oraz dzieci drugiego małżonka (art. 67 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 września 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - Dz.U. z 2009 r., Nr 153, poz. 1227 ze zm.) Sąd winien dokonać szczegółowej analizy sytuacji życiowej tych podmiotów. Z uwagi bowiem na alimentacyjny charakter

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00