Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 5 maja 2022 r., sygn. II SAB/Sz 73/22

Cudzoziemcy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Bukowiecka-Kleczaj Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska Asesor WSA Krzysztof Szydłowski (spr.) po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 5 maja 2022 r. sprawy ze skargi M. M. na bezczynność Wojewody w przedmiocie rozpoznania wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy I. stwierdza, że Wojewoda dopuścił się bezczynności w sprawie rozpoznania wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy, II. stwierdza, że bezczynność Wojewody nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa, III. zobowiązuje organ Wojewodę do rozpoznania wniosku skarżącego M. M. z dnia [...] r. w terminie 30 dni od daty otrzymania prawomocnego wyroku wraz z aktami sprawy, IV. zasądza od Wojewody na rzecz skarżącego M. M. kwotę [...]([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] lutego 2022 r. pełnomocnik M. M. (dalej powoływany jako: skarżący), wystąpił ze skargą na bezczynność Wojewody Z. (dalej: Wojewoda) w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na pobyt czasowy i pracę.

W skardze zarzucono Wojewodzie naruszenie art. 35§3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 z późn. zm., dalej: k.p.a.), poprzez brak podjęcia jakichkolwiek działań zmierzających do wydania decyzji w sprawie, pomimo upływu ustawowego terminu na jej załatwienie.

Wskazując na powyższe pełnomocnik skarżącego zawnioskował o:

a) stwierdzenie, że Wojewoda dopuścił się bezczynności w przedmiocie wydania decyzji o zezwoleniu na pobyt czasowy i pracę skarżącego (art. 149 § 1 pkt 3 P.p.s.a.);

b) zobowiązanie organu do podjęcia czynności lub wydania aktu w terminie 7 dni od dnia doręczenia prawomocnego wyroku wraz z aktami sprawy (art. 149 § 1 pkt 1);

c) stwierdzenie, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa (art. 149 § la P.p.s.a.);

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00