Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 6 lipca 2022 r., sygn. IV SAB/Po 93/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Grossmann (spr.) Sędzia WSA Maciej Busz Sędzia WSA Maria Grzymisławska-Cybulska po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 06 lipca 2022 r. sprawy ze skargi H. V. (M. ) na bezczynność Wojewody Wielkopolskiego w przedmiocie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy 1. zobowiązuje Wojewodę Wielkopolskiego do wydania aktu kończącego postępowanie z wniosku H. V. złożonego dnia [...] października 2021 r., w terminie 30 (trzydziestu) dni od dnia doręczenia odpisu niniejszego wyroku ze stwierdzeniem jego prawomocności i aktami administracyjnymi sprawy; 2. stwierdza, że Wojewoda Wielkopolski dopuścił się bezczynności w rozpoznaniu wniosku, o którym mowa w pkt 1 wyroku; 3. stwierdza, że bezczynność ta nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa; 4. w pozostałej części skargę oddala; 5. zasądza od Wojewody Wielkopolskiego na rzecz skarżącego H. V. kwotę 100 zł (sto złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Wnioskiem datowanym na dzień [...] października 2021 r., nadanym w placówce pocztowej w dniu [...] października 2021 r. (data wpływu: [...] października 2021 r.), H. V., (dalej jako "Wnioskodawca", "Cudzoziemiec" lub "Skarżący") wystąpił do Wojewody (zwanego dalej "Wojewodą" lub "Organem") o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy (znak sprawy: [...]).

Pismem z [...] maja 2022 r. Wnioskodawca złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na bezczynność Wojewody w sprawie ww. wniosku, polegającą na niewydaniu wnioskowanej decyzji. Zarzucając Organowi rażące naruszenie przepisów postępowania, tj.:

1) art. 6, art. 7, art. 8 i art. 9 k.p.a. – przez prowadzenie postępowania w sposób [nie] budzący zaufania jego uczestników do władzy publicznej, zaniechania działania Organu na podstawie przepisów prawa, zaniechania stania na straży praworządności i działania w sposób niemający na względzie interesu społecznego ani słusznego interesu obywateli, nieinformowania Skarżącego w sposób należyty i wyczerpujący o okolicznościach faktycznych i prawnych;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00