Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 31 sierpnia 2020 r., sygn. I SA/Wr 302/20
Podatek od towarów i usług
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Daria Gawlak - Nowakowska, sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Protokolant specjalista Anna Terlecka, po rozpoznaniu na rozprawie w Wydziale I w dniu 26 sierpnia 2020 r. sprawy ze skargi A S.A. z/s w B. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług: oddala skargę w całości.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z [...] marca 2020 r. uznająca za nieprawidłowe stanowisko skarżącej A S.A. z/s w B. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
Jak wynikało z akt sprawy strona wystąpiła o udzielenie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług wytworzenia i sprzedaży form medycznych. W opisie stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego) podała, że jest czynnym podatnikiem VAT i zawarła z kontrahentem posiadającym siedzibę poza terytorium UE, będącym podatnikiem w rozumieniu art. 28a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r., poz. 106 ze zm., dalej ustawa o VAT) umowę na realizację projektu. W ramach umowy skarżąca ma wytworzyć/przygotować formy do produkcji opakowań medycznych, wymagających przystosowania do konkretnego typu produkcji opakowań z wykorzystaniem know-how spółki, a także ma uruchomić produkcję tych artykułów. Formy stają się własnością kontrahenta, jednak w ich posiadaniu nieprzerwanie będzie skarżąca i na nich będzie dokonywała produkcji opakowań medycznych przez niezdefiniowany czas. Kontrahent nie ma swobody w dysponowaniu formami; na żadnym etapie współpracy nie dysponuje on dowolnie formą i nie może jej fizycznie odebrać od strony. Skarżąca zaś nie jest zobowiązana do wydania formy kontrahentowi w okresie trwania umowy, jak i po jej zakończeniu. Ponadto skarżąca nie może wykorzystywać form do innych celów, co wynika z uwarunkowań technicznych, a po zakończeniu współpracy skarżąca zniszczy formy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right