Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 maja 2020 r., sygn. IV SA/Wa 311/20

Odpady

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jarosław Łuczaj Sędziowie Sędzia WSA Leszek Kobylski (sprawozdawca) Sędzia WSA Marzena Milewska-Karczewska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 19 maja 2020 r. sprawy ze skargi [...] Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] grudnia 2019 r. znak: [...] w przedmiocie wydania negatywnej opinii dotyczącej zgłoszenia uznania przedmiotu za produkt uboczny oddala skargę.

Uzasadnienie

Główny Inspektor Ochrony Środowiska postanowieniem z dn. [...] grudnia 2019r. nr [...] utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dn. [...] marca 2019r. znak: [...] w przedmiocie wydania negatywnej opinii dotyczącej przedłożonego przez [...] sp. z o.o. zgłoszenia uznania za produkt uboczny ścinek surowych i lakierowanych płyt HDF (kwalifikowanych zgodnie z katalogiem odpadów pod kodem 03 01 05 - trociny, wióry, ścinki, drewno, płyta wiórowa i fornir, inne niż wymienione w 03 01 04*).

Podstawą rozstrzygnięcia był następujący stan sprawy:

Marszałek Województwa [...] pismem z dnia [...] stycznia 2019 r., znak: [...] zwrócił się do [...] Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o wyrażenie opinii w sprawie wniosku z dnia [...] stycznia 2019 r., złożonego przez [...] Sp. z o.o., dotyczącego zgłoszenia uznania przedmiotów (w tym ścinków płyt HDF w ilości ok. 47 500 Mg/rok), za produkt uboczny.

W w/w zgłoszeniu wskazano, iż ścinki płyt HDF (surowych i lakierowanych), kwalifikowane jako odpady o kodzie 03 01 05 (trociny, wióry, ścinki, drewno, płyta wiórowa i fornir, inne niż wymienione w 03 01 04*) powstają w zakładzie [...] Sp. z o.o. przy ul. [...] w [...], na linii produkcyjnej działu formowania płyt. Płyty po sklimatyzowaniu obcinane są według wymagań klienta, po czym wyrównywane są ich krawędzie. Do cięcia używa się pił zaopatrzonych w zęby z nakładkami z węglików spiekanych. Gotowe płyty po przycięciu do żądanych wymiarów na formatyzerkach kierowane są do dalszych obróbek (według wymagań klienta, np. wycinanie otworów, faltowanie, obcinanie narożników itp.) lub do magazynu wyrobów gotowych, gdzie są składowane i przygotowane do wysyłki. Ścinki płyt przenoszone są natomiast za pomogą taśmociągu do kontenerów [...], a następnie kierowane na plac magazynowy lub transportem wewnętrznym do drugiego zakładu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00