Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 grudnia 2019 r., sygn. I SA/Lu 420/19

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz-Roicka (sprawozdawca) Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer WSA Monika Kazubińska-Kręcisz Protokolant starszy asystent sędziego Tomasz Woźny po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 grudnia 2019 r. sprawy ze skargi G. W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług - oddala skargę.

Uzasadnienie

Interpretacją indywidualną z dnia [...], Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: "organ interpretujący") stwierdził, że stanowisko Gmina (dalej: "Gmina") przedstawione we wniosku z dnia 13 marca 2019 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla świadczonych na rzecz mieszkańców usług montażu instalacji jest nieprawidłowe.

We wniosku i jego uzupełnieniu złożonym na wezwanie organu przedstawiono następując stan faktyczny.

Gmina jest czynnym podatkiem VAT i beneficjentem dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa L. na lata 2014 - 2020 w ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE, z którego uzyskała dofinansowanie na realizację projektu "Instalacja kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych na terenie Gmina (dalej: Projekt"). Przedmiotem Projektu jest dostawa i montaż urządzeń służących do pozyskania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych. W jego ramach przewiduje się wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją kolektorów-słonecznych i paneli fotowoltaicznych, a następnie ich udostępnienie mieszkańcom Gminy do używania przez okres trwałości Projektu. Po okresie trwałości Projektu własność instalacji zostanie przeniesiona na mieszkańców bez dodatkowej opłaty.

Na podstawie zawartej z mieszkańcami umowy Gmina zabezpieczy realizację projektu, tj. przygotuje studium wykonalności, sporządzi grupową dokumentację projektową, przeprowadzi roboty budowlano montażowe oraz prace związane z wdrożeniem inteligentnego systemu zarządzania energią połączonego z portalem internetowym i serwisem online dla klientów końcowych, a także zajmie się nadzorem inwestorskim i zarządzaniem projektem oraz jego promocją.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00