Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 2 lipca 2019 r., sygn. III SA/Gl 466/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzanna Sałuda (spr.), , , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym dniu 2 lipca 2019 r. sprawy ze sprzeciwu B.Z. od decyzji [...] Kuratora Oświaty w K. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie uchylenia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oddala sprzeciw.

Uzasadnienie

Orzeczeniem z dnia [...] r., nr [...], zespół orzekający działający w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w K. orzekł o potrzebie kształcenia specjalnego M. Z. W orzeczeniu stwierdzono u M. Z. niepełnosprawność sprzężoną: niepełnosprawność intelektualną lekkiego stopnia, autyzm, słabosłyszenie, niepełnosprawność ruchową, słabowidzenie. Okres trwania tej niepełnosprawności określono: do ukończenia szkoły podstawowej.

Od wydanego orzeczenia odwołanie wniosła B. Z., matka M. Z.

W odwołaniu wniosła następujące zastrzeżenia: nieuwzględnienia nowej diagnozy, którą córka otrzymała od neuropsychiatry, tj. Zespołu Aspergera, (tej diagnozy w ww. orzeczeniu nie zamieszczono); nie wyjaśniono dlaczego jedne dokumenty dostarczone wraz z wnioskiem zostały uwzględnione, a zaświadczenie od neuropsychiatry — nie zostało uwzględnione. W odwołaniu zawarty został wniosek, aby w orzeczeniu oprócz odpowiedniej diagnozy zawarto wpis, aby córka mogła na zajęciach muzykoterapii przynosić swoją gitarę ponieważ bez tego wpisu niestety tej gitary nie może zabierać.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00