Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 listopada 2018 r., sygn. IV SA/Wr 415/18

Inspekcja sanitarna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Lidia Serwiniowska Sędziowie Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska (spr.) Sędzia WSA Wanda Wiatkowska - Ilków Protokolant starszy inspektor sądowy Jolanta Pociejowska po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 14 listopada 2018 r. sprawy ze skargi A sp. z o. o z/s w Z. na decyzję D. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia [...] lipca 2018 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 8 czerwca 2017 r. lekarz medycyny pracy przeprowadzający badanie profilaktyczne K. S. (zwanej dalej pracownicą) zgłosił Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Z. (zwanemu dalej organem pierwszej instancji) podejrzenie wystąpienia u niej choroby zawodowej: zespołu cieśni w obrębie prawego i lewego nadgarstka.

W dniu 20 czerwca 2017 r. organ pierwszej instancji zawiadomił strony

o wszczęciu postępowania w sprawie podejrzenia wystąpienia u pracownicy choroby zawodowej wymienionej w pozycji 20 pkt 1 wykazu chorób zawodowych: zespołu cieśni w obrębie nadgarstka lewego. Do odrębnego postępowania wyłączona została natomiast sprawa dotycząca podejrzenia wystąpienia wskazanej choroby zawodowej w obrębie nadgarstka prawego.

W toku postępowania wyjaśniającego organ pierwszej instancji ustalił,

że pracownica, u której stwierdzono podejrzenie choroby zawodowej, urodzona

w dniu 18 sierpnia 1961 r., świadczyła pracę w następujących zakładach:

- od 1 marca 1983 r. do 23 marca 1986 r. - "[...]" w Z. (zakład zlikwidowany) na stanowisku pracownika fizycznego przy wytwarzaniu ozdób choinkowych (w okresie od 1 grudnia 1983 r. do 22 marca 1984 r. pracownica przebywała na urlopie macierzyńskim, a następnie w okresie od 23 marca 1984 r.

do 23 marca 1986 r. na urlopie wychowawczym);

- od 19 sierpnia 1986 r. do chwili obecnej - A sp. z o.o. z siedzibą w Z. (zwana dalej stroną lub skarżącą) na stanowiskach: praca nakładcza, monter, monter-praser, monter-nitowacz-pakowacz-skalowacz, monter-pakowacz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00