Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 16 października 2018 r., sygn. II SA/Rz 430/16

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący SWSA Ewa Partyka /spr./ Sędziowie WSA Paweł Zaborniak WSA Piotr Godlewski Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 października 2018 r. sprawy ze skargi A. w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz strony skarżącej A. w P. kwotę 997 zł /słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi [...] w [...] (dalej: Skarżący) jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] (dalej: SKO lub Kolegium) z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Burmistrza [...] z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.

Z akt sprawy wynika, że podaniem z dnia 20 kwietnia 2015 r. H.K. zwrócił się do Burmistrza Gminy [...] o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji mającej polegać na budowie obiektu infrastruktury technicznej do produkcji energii elektrycznej pn. "Budowa małej elektrowni wodnej "[...]" na lewym brzegu rzeki [...] w miejscowości [...] i [...]. Budowa progu (jazu) żelbetowego na rzece [...] w km. 32+490 o wysokości nad dnem 0,5 m jako 3-przęsłowego jazu z zamknięciami powłokowymi o świetle jazu 3,2 m w wysokości zamknięcia powłokowego H=4,3 m z niecką wypadową. Budowa budynku elektrowni z częścią podziemną żelbetową oraz nadziemną murowaną jako hali maszyn. Budowa kanału odkrytego doprowadzającego wodę do elektrowni oraz kanału odprowadzającego wodę po spracowaniu do rzeki. Budowa przepławki dla ryb obejściowej-ryglowej z lewej strony elektrowni. Budowa ubezpieczeń brzegów koryta rzeki przed jazem do wody górnej i dolnej. Budowa drogi dojazdowej wewnętrznej do elektrowni łączącej z drogą gminną. Budowa przyłącza energetycznego jako kabla doziemnego od elektorowi do słupa naziemnego nr 85 na linii 15kV", na działkach nr eiwd. 616, 837, 303. Granice oddziaływania cofki piętrzenia w korycie rzeki określono od km 32+490 do km 40+290. Elektrownia ma mieć moc 1,5 MW, być wyposażona w 3 turbiny Kaplana o średnicy wirnika 2100 mm, 3 generatory asynchroniczne o mocy po 500 kV, 3 przekładnie planetarne, 3 sterownie kierownicze łopat turbin, szafy sterownicze NN i SN, szafę rozdzielczą SN, liczniki do pomiaru energii elektrycznej, transformator wewnętrzny alkaliczny 1600 kV, podwójne kraty na wlocie do komór od strony wody górnej, bariery elektryczno-elektroniczne kierujące ryby do przepławki, komputer z monitorem do bezobsługowej obsługi z dozorem dochodzącym do obsługi czyszczenia krat, szandory do zamknięcia remontowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00