Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 kwietnia 2018 r., sygn. I SA/Wr 118/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Aleksandra Sędkowska (spr.), Sędziowie: sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Protokolant: specjalista Paulina Wódka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 4 kwietnia 2018 r. sprawy ze skargi A sp. z o.o. z siedzibą we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 29 listopada 2017 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A Sp. z o.o. we W. (dalej: Spółka, Wnioskodawca, Skarżąca), jest interpretacja indywidualna (znak [...]) Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej też: Organ)z dnia 28 listopada 2017 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.

Jak wynika z akt sprawy, Spółka złożyła w dniu 29 sierpnia 2017 r. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w przypadku dokonywania przez Spółkę rozliczeń z uwzględnieniem okresów rozliczeniowych oraz płatności jednorazowych z góry lub z dołu, określenia, czy usługa polegająca na realizacji kursów może być rozliczana według okresów rozliczeniowych oraz wystawiania faktur z tytułu realizacji umów kursów.

W przedmiotowym wniosku, uzupełnionym pismem z 25 października 2017 r. przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca jest spółką, która zajmuje się organizacją szkoleń dla pielęgniarek i położnych w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Szkolenia te dzielą się na:

- kursy specjalistyczne trwające do 3 miesięcy,

- kursy kwalifikacyjne trwające do 6 miesięcy,

- specjalizacje (zwane dalej także "kursem") trwające od 15 do 20 miesięcy.

Powyższe szkolenia co do zasady są objęte stawką VAT zw., gdyż spełniają przesłanki zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221, dalej: ustawa o VAT). Działalność Spółki związana z ww. szkoleniami stanowi ok. 99% z całości działalności wykonywanej przez Spółkę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00