Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 16 listopada 2017 r., sygn. I SA/Ol 595/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wojciech Czajkowski Sędziowie sędzia WSA Renata Kantecka sędzia WSA Jolanta Strumiłło (sprawozdawca) Protokolant starszy sekretarz sądowy Monika Rząp po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 listopada 2017r. w Olsztynie sprawy ze skargi Spółki A na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług za III kwartał 2014r. oddala skargę.

Uzasadnienie

C S.A. w W (dalej jako C. S.A., Spółka, strona, skarżąca) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej (dalej również jako Dyrektor IAS) z dnia "[...]" r., utrzymującą w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia "[...]"r. i określającą stronie do zwrotu nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy podatnika za III kwartał 2014 r. w wysokości 59.430 zł.

Z akt sprawy wynika, że Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej, po przeprowadzeniu postępowania kontrolnego wobec C. S.A., w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za III kwartał 2014 r., decyzją z dnia "[...]"r. określił stronie nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy podatnika za III kwartał 2014 r.

Organ I instancji uznał, że na dzień 30 września 2014 r, S. Sp. z o.o. S.K.A nie wykonała wszystkich czynności pozwalających na skorzystanie C. S.A. z licencji na system IT - w sposób umożliwiający wykorzystanie jej efektów w działalności gospodarczej. W szczególności ww. oprogramowanie nie zostało przekazane ani na nośniku informatycznym, ani nie zostało w inny sposób udostępnione. Tak więc C. S.A. mogła być w posiadaniu jedynie faktury dotyczącej zakupu systemu IT , a nie w posiadaniu samego systemu. Tym samym, dokonując rozliczenia podatku od towarów i usług w deklaracji VAT-7K za III kwartał 2014 r., Spółka ta naruszyła art. 86 ust. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 ze zm. ) - również jak ustawa o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00