Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 6 września 2017 r., sygn. I SA/Bd 488/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Mirella Łent Sędziowie: Sędzia WSA Leszek Kleczkowski Sędzia WSA Jarosław Szulc (spr.) Protokolant: Starszy asystent sędziego Daniel Łuczon po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 września 2017r. sprawy ze skargi P. G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. (obecnie: Dyrektora Izby Administracji Skarbowej) z dnia [...] lutego 2017r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2013r. oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w K. decyzją z dnia [...]. Nr [...] dokonał skarżącemu rozliczenia podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2013r. oraz na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.), dalej "ustawa o VAT", a także określił kwotę podatku podlegającą wpłacie na rachunek Trzeciego Urzędu Skarbowego w B., w związku z wykazaniem go na fakturach wystawionych na rzecz A. A. G.. Podstawę wydania zaskarżonej decyzji stanowiły ustalenia, iż podatnik zawyżył podatek naliczony do odliczenia o kwotę [...]zł wynikający z nierzetelnych faktur VAT, a także wystawił faktury VAT, które nie dokumentowały rzeczywistych transakcji gospodarczych - o łącznej kwocie podatku od towarów i usług [...] zł.

W odwołaniu od powyższej decyzji skarżący wniósł o jej uchylenie w całości

i przekazanie sprawy organowi kontroli skarbowej do ponownego rozpatrzenia z uwagi na konieczność przeprowadzenia postępowania dowodowego w znacznej części. Zaskarżonej decyzji podatnik zarzucił naruszenie przepisów prawa procesowego, tj.: art. 121 § 1, 122, 123 § 1, 187 § 1 i art. 191 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 201 ze zm.), dalej O.p. oraz przepisów prawa materialnego, tj.: art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a oraz art. 108 ust. 1 ustawy o VAT. Skarżący wniósł również o przeprowadzenie dodatkowych dowodów w sprawie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00