Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2016 r., sygn. II SA/Wr 764/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak Sędziowie Sędzia WSA Olga Białek Sędzia WSA Mieczysław Górkiewicz (sprawozdawca) Protokolant starszy sekretarz sądowy Małgorzata Boaro po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 lutego 2016 r. sprawy ze skargi I.Z. i M.Z. na uchwałę Rady Miejskiej w S. z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ,,MPZP S. - OBSZAR B" oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Uchwałą z dnia [...] r. organ przystąpił do sporządzenia planu miejscowego S.-Obszar B.

W dniach 27-30.04.2014 r. do burmistrza wpłynęły liczne wnioski mieszkańców o wprowadzenie do planu zakazu hodowli trzody chlewnej w rozmiarze ponad 40 DJP.

Początkowo w projekcie planu miejscowego wnioski te zostały uwzględnione. W programie skutków finansowych uchwalenia planu wskazano w związku z tym, że na terenie oznaczonym symbolem RU na powierzchni około 10 300 m2 znajduje się zespół obiektów do produkcji zwierzęcej w tym chlewnia, paszarnia i dwa budynki inwentarskie o dopuszczalnym stanie inwentarza 143,58 DJP. Może to uzasadniać roszczenie odszkodowawcze hodowcy (art. 36 ust. 1 u.p.z.p., chociaż należ uwzględnić art. 35 ustawy). Po stronie korzyści wskazano dążenie do ograniczenia uciążliwości środowiskowych powodowanych przez funkcjonujące w granicach miasta w bezpośredniej bliskości terenów zabudowanych gospodarstwo rolne specjalizujące się w intensywnym chowie trzody chlewnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00