Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 stycznia 2016 r., sygn. II SA/Wa 1874/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Marcinkowska (spr.), Sędziowie WSA Adam Lipiński, Eugeniusz Wasilewski, Protokolant starszy sekretarz sądowy Sylwia Mikuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 stycznia 2016 r. sprawy ze skargi M. Z. na decyzję Komendanta [...] Policji z dnia [...] lutego 2015 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymany nią w mocy rozkaz personalny Komendanta Rejonowego Policji [...] z dnia [...] grudnia 2014 r., 2. zasądza od Komendanta [...] Policji na rzecz skarżącego M. Z. kwotę 240 (słownie: dwieście czterdzieści) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Komendant [...] Policji decyzją nr [...] z dnia [...] lutego 2015 r., wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w związku z art. 127 § 2 K.p.a., utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Rejonowego Policji [...] nr [...] z dnia [...] grudnia 2014 r. w przedmiocie zwolnienia [...] M. Z. ze służby w Policji z dniem [...] grudnia 2014 r., na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 3 ustawy o Policji.

Do wydania powyższych decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Orzeczeniem nr [...] z dnia [...] października 2014 r. Komendant Rejonowy Policji [...] wymierzył [...] M. Z. karę dyscyplinarną wydalenia ze służby, za to, że w dniu [...] marca 2014 r. będąc zobowiązanym jako funkcjonariusz Policji do ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń, w trakcie pełnionej służby wspólnie z policjantem służby patrolowo - interwencyjnej, w godz. 4.50 - 4.57 na stacji paliw [...] w W. przy ul. [...], będąc na miejscu kradzieży oleju napędowego w ilości około [...] litra, o wartości [...] zł na szkodę Komendy [...] Policji dokonanej przez policjanta, nie zareagował na zachowanie tego właśnie policjanta naruszające prawo, czym popełnił przewinienie dyscyplinarne określone w art. 132 ust. 3 pkt 3 w zw. z art. 1 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00