Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 24 marca 2011 r., sygn. II SA/Sz 1139/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak, Protokolant Michał Iwanowski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 17 marca 2011 r. sprawy ze skargi M. W. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby I. uchyla zaskarżony rozkaz personalny oraz poprzedzający go rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji z dnia [...] nr [...], II. stwierdza, że zaskarżony rozkaz personalny nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku
Uzasadnienie
Rozkazem personalnym Nr [...] Komendant Powiatowy Policji w [...] zwolnił mł. asp. M.W. ze służby na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 6 czerwca 1990 r. o Policji - z uwagi na oczywistość popełnienia przestępstwa uniemożliwiającego pozostawienie go w służbie.
Skarżącemu postawiono zarzut, że w dniu [...] na drodze pomiędzy miejscowościami [...], województwa [...], jako kierujący samochodem osobowym marki [...], nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu, jadąc z prędkością niebezpieczną, w wyniku czego nieumyślnie spowodował skutek w postaci śmierci pieszego - A.K., a następnie zbiegł w miejsca zdarzenia, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.
Od powyższego rozkazu personalnego odwołanie wniósł M.W.
Po rozpoznaniu odwołania organ II instancji Komendant Wojewódzki Policji
w [...] rozkazem personalnym z dnia [...] uchylił zaskarżony rozkaz w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.
Organ odwoławczy analizując zebrany w sprawie materiał dowodowy uznał,
iż przed ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy należy uzupełnić dotychczas zgromadzony materiał dowodowy.