Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 grudnia 2015 r., sygn. II SA/Wa 631/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Ewa Pisula - Dąbrowska (sprawozdawca) Sędzia WSA - Janusz Walawski Sędzia WSA - Eugeniusz Wasilewski Protokolant - specjalista Marek Kozłowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 grudnia 2015 r. sprawy ze skargi K. T. na decyzję Szefa Służby Celnej z dnia [...] lutego 2015 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby - oddala skargę -

Uzasadnienie

Szef Służby Celnej decyzją z [...] lutego 2015 r. [...], na podstawie art. 138 § 1 K.p.a., utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Celnej w W., którą to decyzją zwolniono K.T. ze służby.

Jako podstawę materialnoprawną organ wskazał art. 105 pkt 9, art. 107 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 188 ust. 5 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej.

W motywach uzasadnienia organ podał, że z uwagi na dobro służby oraz absencję chorobową funkcjonariusza trwającą nieprzerwanie od dnia 04.11.2013 r. do 03.11.2014 r., brak jest gwarancji należytego wykonywania przez funkcjonariusza obowiązków służbowych. Organ stwierdził, że przewlekłe zwolnienia lekarskie uniemożliwiają włączenie funkcjonariusza do systemu szkoleń doskonalących rozwój własny i podnoszących kwalifikacje zawodowe, co stoi w sprzeczności z dobrem służby. Nadto wyjaśnił, że długotrwała absencja powoduje, że nabyte przez funkcjonariusza doświadczenie w zakresie znajomości przepisów celnych i podatkowych dezaktualizuje się wobec nowelizacji przepisów dotyczących Służby Celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00