Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 maja 2015 r., sygn. II SA/Wa 1329/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Kania Sędziowie WSA Ewa Grochowska - Jung Sławomir Fularski (sprawozdawca) Protokolant straszy sekretarz sądowy Aneta Duszyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 maja 2015 r. sprawy ze skargi M.D. na decyzję Komendanta [...] Policji z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy prawa do wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany czas wolny od służby - oddala skargę -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] marca 2014 r., nr [...], Komendant Rejonowy Policji [...], działając na podstawie art. 33 ust. 1 - 4, art. 114 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687 z późn. zm., dalej jako "ustawa o Policji") oraz art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1990 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267, dalej jako "K.p.a."), po rozpatrzeniu podania [...] w stanie spoczynku M.D. (dalej jako "skarżący") z dnia [...] marca 2014 r., postanowił odmówić prawa do wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany czas wolny od służby.

W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że skarżący rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] lutego 2014 r. Komendanta Rejonowego Policji [...], został zwolniony ze służby w Policji z dniem [...] lutego 2014 r., na podstawie art. 41 ust. 3 ustawy o Policji. Na dzień wydania decyzji o zwolnieniu ze służby, policjant pozostawał w dyspozycji Komendanta Rejonowego Policji [...], po zwolnieniu ze stanowiska [...] Wydziału [...] Komisariatu Policji [...]. Podaniem z dnia [...] marca 2014 r. skarżący zwrócił się do Komendanta Rejonowego Policji [...] o wypłatę ekwiwalentu za nadgodziny w wymiarze [...] godzin. W aktach osobowych wymienionego znajduje się pismo naczelnika Wydziału [...] Komendy Rejonowej Policji [...] zaświadczające, że skarżący na dzień [...] lutego 2014 r. posiada nadpracowane [...] godziny. Na podstawie akt osobowych ustalono, że z dniem [...] grudnia 2009 r., skarżący został mianowany na stanowisko [...] Wydziału [...] Komisariatu Policji [...]. Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] listopada 2009 r. określono stanowisko służbowe zajmowane przez skarżącego i uposażenie zasadnicze wraz przysługującymi dodatkami, m.in. wskazano wysokość przysługującego na zajmowanym stanowisku dodatku funkcyjnego. Rozkazem personalnym Nr [...] z dnia [...] lutego 2013 r. skarżący został przeniesiony do dyspozycji Komendanta Rejonowego Policji [...] bez zmiany składników uposażenia. Dodatek funkcyjny przysługiwał skarżącemu do dnia zwolnienia ze służby, tj. do dnia [...] lutego 2014 r. Zatem, zgodnie z art. 33 ust. 4 ustawy o Policji, za czas służby pełnionej ponad ustawową normę skarżącemu nie przysługuje rekompensata pieniężna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00