Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 20 maja 2015 r., sygn. II SA/Gd 53/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Sędziowie: Sędzia WSA Jolanta Górska (spr.) Sędzia WSA Katarzyna Krzysztofowicz Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Anna Rusajczyk po rozpoznaniu w dniu 20 maja 2015 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi P. Ś. na uchwałę Rady Miasta z dnia 14 grudnia 2005 r., nr [...] w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę.

Uzasadnienie

Rada Miasta w dniu 14 grudnia 2005 r. podjęła uchwałę nr 369/XLIII/05 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta M. obszar dzielnicy K.

W piśmie z dnia 14 listopada 2013 r. P. Ś., właściciel działek nr [...] i [...], położonych przy ul. O. w M., obręb [...], wystąpił do Rady Miasta z wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa spowodowanego powyższą uchwałą w zakresie, w jakim skarżona uchwała dotyczy tychże działek.

Wezwanie to wpłynęło do Rady w dniu 18 listopada 2013 r.

Rada nie uwzględniła tego wezwania, o czym skarżący został poinformowany przez Burmistrza Miasta pismem z dnia 11 grudnia 2013 r., doręczonym w dniu 17 grudnia 2013 r.

W następstwie tego P. Ś. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na powołaną uchwałę Rady Miasta, zaskarżając ją w części dotyczącej działek nr [...] i [...], położonych przy ul. O. w M., obręb [...].

Skarżący zarzucił naruszenie:

- art. 1 ust. 2 pkt 1,6,7 i 9 oraz art. 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r., poz. 647) w zw. z art. 64 ust. 1 i art. 31 ust. 3 Konstytucji RP oraz art. 1 Protokołu Dodatkowego do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności polegające na bezzasadnym ograniczeniu prawa własności skarżącego przez wprowadzenie do uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego postanowień sprzecznych z podstawowymi zasadami planowania przestrzennego,

- art. 15 ust. 2 pkt 11 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez brak określenia w uchwalonym miejscowym planie obligatoryjnego zapisu w przedmiocie sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenu,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00