Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 31 października 2014 r., sygn. II SA/Sz 727/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grzegorz Jankowski, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak (spr.), Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 31 października 2014 r. sprawy ze skargi W. S. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

Na wniosek P. Spółki wszczęte zostało postępowanie w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z zespołem urządzeń nadawczo-odbiorczych oraz transmisyjnych umiejscowionych w szafach systemowych posadowionych u podstaw wieży, [...] anten sektorowych pracujących w częstotliwościach 900 MHz, 1800 MHz i 2100 MHz, [...] anten parabolicznych, elementów torów antenowych oraz zasilenie elektroenergetyczne wlz w [...], działka nr [...].

Decyzją z dnia [...] Starosta zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę wspomnianej stacji bazowej. W postępowaniu odwoławczym Wojewoda, decyzją z dnia [...] uchylił decyzję organu I instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego Starosta decyzją z dnia 3 marca 2014 r. przywołując przepisy art. 28, art. 33 ust.1, art. 34 ust. 4 i art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267), zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę.

W pierwszej kolejności organ wskazał, że zgodnie z zaleceniami organu odwoławczego uzupełniono analizę występowania obszaru pól elektromagnetycznych o poziomach gęstości mocy większych lub równych 0,1 w/m2 uwzględniającą możliwe oddziaływania kumulatywne innych urządzeń, sprawdzono zasięg osi głównych wiązki promieniowania projektowanych anten sektorowych oraz zgodność inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uwzględniono zasięg obszaru pól elektromagnetycznych o poziomach wyższych od dopuszczalnych wyznaczonych na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymania tych poziomów (Dz. U. z 2003 r. Nr 192, poz. 1883), zapewniono stronom czynny udział w postępowaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00