Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 16 października 2014 r., sygn. II SA/Bk 615/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Danuta Tryniszewska-Bytys, sędzia WSA Marek Leszczyński (spr.), sędzia WSA Paweł Janusz Lewkowicz, Protokolant st. sekretarz sądowy Sylwia Tokajuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 października 2014 r. sprawy ze skargi K. C. na uchwałę Rady Miejskiej w C. z dnia [...]października 2012 r. nr [...] w przedmiocie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oddala skargę

Uzasadnienie

Rada Miejska w C. uchwałą z dnia [...] października 2012 r.

nr [...]działając m.in. na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U . z 2012, poz. 647 ze zm.) uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy C. W załączniku Nr 1 zawarto tekst Studium, w załączniku nr 2 rysunki Studium w skali 1:10 000, zaś w załączniku Nr 3 rozstrzygnięcia Rady Miejskiej w C.o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu Studium.

Pismem z dnia [...]marca 2014 r. K. C., jako właściciel m.in. działki nr [...] położonej w obrębie D. M. gmina C., wezwał Radę Miasta C. do usunięcia naruszenia prawa i doprowadzenia do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami. Zdaniem strony skarżącej wprowadzenie do obrotu prawnego ww. uchwały nastąpiło z uchybieniem prawa w ten sposób, że istnieją rozbieżności pomiędzy częścią tekstową a częścią graficzną przedmiotowego studium. W części tekstowej studium tereny wyznaczone pod energetykę odnawialną obejmują obszary wsi D. N. W., B. N., S. S., natomiast w części graficznej nie wskazano takich obszarów.

W odpowiedzi na ww. pismo Przewodniczący Rady Miejskiej w C.pismem z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...]wyjaśnił, że rozbieżności,

o których mowa w ww. piśmie dotyczą jedynie opisania w tekście studium uwarunkowań miejscowości D. N. W., B. N. i S. S.Wskazano, że dla oceny rozbieżności oraz ich wpływu na ocenę prawidłowości sporządzenia studium niezbędne jest przywołanie całego zapisu części kierunkowej studium dotyczącej zaopatrzenia w energię elektryczną (rozdział 14). Zdaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej zaistniała rozbieżność nie stwarza w żadnym przypadku niepewności co do skutków prawnych określenia obszarów do lokalizacji odnawialnych źródeł energii. Jest to teren wskazany obramowaniem (zgodnie z legendą) na rysunku graficznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00