Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 29 sierpnia 2013 r., sygn. IV SA/Gl 527/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Adam Mikusiński Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Matan Sędzia WSA Stanisław Nitecki (spr.) Protokolant St. sekr. sąd. Magdalena Kurpis po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 sierpnia 2013 r. sprawy ze skargi G. M. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w T. decyzją z dnia [...] Nr [...] wydaną na podstawie art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego oraz art. 5 pkt 4a ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 1998 r., Nr 90, poz. 575 ze zm.) nie stwierdził u G. M. choroby układu wzrokowego wywołanej czynnikami fizycznymi, chemicznymi lub biologicznymi - zwyrodnienia rogówki wywołanej czynnikami drażniącymi. W motywach rozstrzygnięcia przedstawiono przebieg kariery zawodowej strony oraz treść orzeczenia Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w S. z dnia [...] z którego wynika, że w następstwie przeprowadzonego badania rozpoznano wadę refrakcji, niezborność nadwzroczną złożoną obu oczu oraz niedowidzenie oka prawego, a przeprowadzone badania nie wykazały żadnych zmian chorobowych w obrębie rogówek. Nadto wskazano, że na mocy orzeczenia z dnia [...] Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w S. schorzenia występujące u strony mają charakter samoistny i nie są związane z wykonywaniem pracy zawodowej.

Z rozstrzygnięciem tym nie zgodziła się G. M., która wniosła odwołanie. W odwołaniu tym wyraziła swoje niezadowolenie z otrzymanego rozstrzygnięcia, jak również podkreśliła, że po otrzymaniu negatywnych dla niej orzeczeń uprawnionych placówek medycznych przeprowadziła we własnym zakresie badania stanu wzroku, które potwierdziły pogarszający się stan rogówki. W piśmie z dnia 18 października 2005 r. skierowanym do organu odwoławczego strona podtrzymała swoje odwołanie, jak również wyraziła swoją dezaprobatę dla orzeczeń wydanych przez uprawnione placówki medyczne, ponieważ z posiadanej przez nią dokumentacji wynika, że stan jej wzroku uległ pogorszeniu, jak również stwierdzono zmiany w obszarze rogówki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00