Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 czerwca 2013 r., sygn. III SA/Wa 118/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Krystyna Kleiber, Sędziowie sędzia WSA Grzegorz Nowecki (sprawozdawca), sędzia WSA Beata Sobocha, Protokolant referent stażysta Katarzyna Smaga, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 czerwca 2013 r. sprawy ze skargi W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę
Uzasadnienie
W. z siedzibą w W. (dalej jako: "Strona" lub "Skarżący") w dniu 10 lipca 2012 r. złożył wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodów osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę, biorących udział w realizacji projektu w ramach programu "Uczenie się przez całe życie - E.".
W przedmiotowym wniosku Skarżący opisując stan faktyczny wskazał, że jest publiczną szkolą wyższą (uczelnią medyczną), posiadającą osobowość prawną, działającą na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 ze zm.) - dalej jak: "P.s.w." oraz Statutu.
Do jej podstawowych zadań należy kształcenie studentów i kadr naukowych, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, świadczenie usług badawczych oraz uczestniczenie w sprawowaniu opieki medycznej.
Strona podpisała umowę na realizację projektu w ramach programu [...] (Program Uczenie się przez cale życie - E.) Nr umowy [...] pt. "I[...]" (Międzynarodowa Uczelnia Medyczna 2020) IMS 2020. Stroną trójstronnej umowy jest H. (Berlin oraz C. Berlin) Niemcy, który jest Koordynatorem programu, natomiast Strona jest Partnerem w projekcie. Realizacja programu obejmuje okres od 1 października 2010 r. do 30 września 2013 r.
Kwota dofinansowania to środki finansowe z bezzwrotnej pomocy z zagranicy w wysokości 43.888,00 EUR, w tym: 37.305,00 EUR grant z UE, 6.583,00 EUR to wkład Skarżącego. Celem programu E. jest wspieranie i rozwój globalnego wymiaru kształcenia medycznego oraz wypracowanie wspólnej wizji międzynarodowej medycznej uczelni przyszłości. Projekt zakłada budowę sieci europejskich (i nie tylko) uczelni medycznych, opartej na wzajemnej współpracy, nauce i wymianie doświadczeń oraz najlepszych praktyk w zakresie: