Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 8 marca 2013 r., sygn. IV SA/Gl 390/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Matan (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Walentek Sędzia WSA Edyta Żarkiewicz Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Pasiek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 marca 2013 r. sprawy ze skargi Z.N. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w D. (dalej: PPIS) decyzją z dnia [...]r. nr [...] nie stwierdził u Z.N. choroby zawodowej w postaci przewlekłego zapalenia nadkłykcia kości ramiennej, wymienionej w poz. 19.5 wykazu chorób zawodowych stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009r. w sprawie chorób zawodowych (Dz.U. nr 105, poz. 869; dalej: rozporządzenie RM z 2009 r.).

Jak podniesiono w uzasadnieniu rozstrzygnięcia, Z.N., był zatrudniony w KWK A na stanowisku robotnika (od 22 kwietnia 1977 r. do 23 grudnia 1977 r.) oraz B S.A. (od 14 stycznia 1978 r. do nadal). Wedle oceny narażenia zawodowego, sporządzonej przez Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w D., wykonywanie pracy fizycznej polegającej na ręcznym transporcie materiałów w KWK A, a następnie obsługa suwnic magnesowych transportujących szyny z rusztów zbiorczych na plac magazynowy (B S.A.) powodowało obciążenie mięśni przedramienia i stawów nadgarstka, zwłaszcza lewej ręki, co stwarzało ryzyko powstania choroby zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00