Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 24 stycznia 2013 r., sygn. II SA/Op 579/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Bogusz Sędziowie WSA Ewa Janowska - spr. WSA Elżbieta Kmiecik Protokolant St. inspektor sądowy Katarzyna Stec po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 24 stycznia 2013r. sprawy ze skargi A Spółka z o.o. w [...] na decyzję Wojewody Opolskiego z dnia 28 września 2012r., nr [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec zgłoszenia robót budowlanych oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 27 czerwca 2012 r., nr [...], Starosta Nyski, działając na podstawie art. 28 ust. 1, art. 29 ust. 1 pkt 1lit. b i c, art. 30 ust. 1 pkt 11, art. 30 ust. 6 pkt 1 i art. 82 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm., dalej jako Prawo budowlane) wniósł sprzeciw co do zgłoszenia zamiaru przystąpienia do remontu i modernizacji gospodarstwa hodowlanego zwierzą futerkowych na nieruchomości położonej w miejscowości [...], dokonanego przez inwestora A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w [...].

W uzasadnieniu decyzji Starosta Nyski wyjaśnił, że w dniu 10 maja 2012 r. Prezes Zarządu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością A, T. L. zgłosił zamiar wykonania następujących robót budowlanych: budowa płyty obornikowej z lekkim rozbieralnym systemowym zadaszeniem z paneli poliwęglanowych na stelażu, montażu gotowego, prefabrykowanego zbiornika (o pojemności 10 m³) na odcieki spod płyty, wykonanie instalacji technologicznej z rur PCV fi 160 mm wraz ze studzienkami rewizyjnymi fi 350 mm, odprowadzającej rozlaną wodę z poidełek dla zwierząt i mocz, częściowe utwardzenie (wybetonowanie) powierzchni między klatkami wraz z naprawą i wykonaniem nowej nieprzepuszczalnej izolacji. Organ wskazał, że zgodnie z art. 28 ust. 1 pkt 1 lit. b i c Prawa budowlanego pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniającą zabudową zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej, takich jak: płyty do składowania obornika, szczelne zbiorniki na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m² .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00