Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 czerwca 2012 r., sygn. II SA/Lu 184/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędziowie Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec (sprawozdawca), Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Protokolant Referent Marzena Okoń, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 26 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi Z. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego dotyczącego ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...] listopada 2011 r., na podstawie art. 105 k.p.a. oraz art. 59 ust. 1 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 póz. 717 ze zm.) umorzył postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie budynku gospodarczo-garażowego wraz z dojazdem oraz przyłączem energetycznym na działce nr 166 obr. 39 Węglin-Pólnoc, położonej przy ul. R. 15 w L.

W uzasadnieniu organ wskazał, że postępowanie zostało zainicjowane 15 listopada 2011 r. wnioskiem Z. B. o ustalenie warunków zabudowy dla wskazanego wyżej przedsięwzięcia. Rozpatrując wniosek organ ustalił, że teren, na którym planowana jest inwestycja, tj. dz. nr 166 znajduje się w obszarze obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina- część I, przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Lublinie nr 1641/LIII/2002 z dnia 29 sierpnia 2002 r. (Dz. Urz. Województwa Lubelskiego z 24 października 2002 r. Nr 124, poz. 2670). Wobec powyższego nie zachodzi możliwość ustalenia warunków zabudowy w drodze decyzji, a zatem postępowanie w sprawie jest bezprzedmiotowe i jako takie winno być umorzone. Zgodnie bowiem z art. 59 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagosp[odarowaniu przestrzennym, zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00