Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24 maja 2012 r., sygn. IV SA/Po 242/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Popowska Sędziowie WSA Maciej Dybowski WSA Donata Starosta (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Monika Zaporowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 maja 2012 r. sprawy ze skargi J. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] stycznia 2012 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...] Burmistrz Gminy R., działając na podstawie art. 59 ust. 1-2, art. 60 ust. 1 oraz art. 54 w związku z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm., dalej ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym), art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm., dalej kpa), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. Nr 164 poz. 1589) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164 poz. 1588, dalej Rozporządzenie), działając na wniosek E. i J. N., ustalił warunki zabudowy dla inwestycji, polegającej budowie budynku handlowo-usługowego wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą niezbędną infrastrukturą techniczną na działce o nr ewid. [...] oraz części działki o nr ewid. [...], obręb R., gmina R.

Jako rodzaj zabudowy została wskazana zabudowa usługowa. Obowiązującą linię zabudowy wyznaczono zgodnie z załącznikiem graficznym, w odległości 4 m od frontowej granicy działki. Nieprzekraczalną linię zabudowy wyznaczono zgodnie z załącznikiem graficznym w nawiązaniu do usytuowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce nr [...]. Dopuszczono budowę budynku w granicy z działkami o nr [...],[...] i [...]. Określono maksymalnie 80% wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki o nr ewid. [...]. Szerokość elewacji frontowej określono na maksymalnie do szerokości działki mierzonej w linii zabudowy. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki określono na minimum [...] m a maksimum na [...] m. Dach stromy o kącie nachylenia połaci dachowych 20°-50° lub dach płaski o kącie nachylenia połaci do12°. Wysokość dla budynku z dachem stromym maksymalnie [...] m do kalenicy, wysokość dla budynku z dachem płaskim maks. [...] m do kalenicy. Układ połaci dachowych dla budynku z dachem stromym dach dwuspadowy, dla budynku z dachem płaskim układ połaci dachowych dowolny. Usytuowanie kalenicy głównej budynku dla budynku z dachem stromym równolegle do obowiązującej linii zabudowy, dla budynku z dachem płaskim usytuowanie kalenicy głównej budynku równolegle lub prostopadle do obowiązującej linii zabudowy. Zastrzeżono, że ustalone parametry nie dotyczą lukarn, naczółków, wykuszy oraz zadaszeń wejść.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00