Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 lutego 2012 r., sygn. IV SA/Wa 117/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Zyglewska, Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Czerwiński, Sędzia WSA Marian Wolanin (spr.), Protokolant Anna Nader, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 lutego 2012 r. sprawy ze skargi E. S.A. z siedzibą w G. na uchwałę Rady Miejskiej w G. z dnia [...] czerwca 2010 r. nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 1. stwierdza nieważność paragrafu 24 punkt 3 litera e zaskarżonej uchwały, 2. zasądza od Rady Miejskiej w G. na rzecz E. S.A. z siedzibą w G. kwotę 557 zł (pięćset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Rada Miasta G. w dniu [...] czerwca 2010 r. podjęła uchwałę Nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części terenu miasta G. Jednostka "E".

W piśmie z dnia [...] lutego 2011 r., po uprzednim wezwaniu na podstawie art. 101 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, ze zm.) Rady Miasta G. do usunięcia naruszenia prawa powołaną uchwałą z dnia [...] czerwca 2010 r., Spółka E. S.A. jako użytkownik wieczysty działki nr ew. [...],[...] i [...] z obrębu [...], wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na tę uchwałę w części ujętej w jej §24 pkt 3 lit. e) zamieszczonym w rozdziale 8 zarzucając naruszenie art. 19 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także naruszenie art. 3 i art. 6 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w zw. z art. 21 ust. 1 i art. 22 Konstytucji RP, przez zbyt daleko idącą i noszącą znamiona dowolności ingerencję władztwa planistycznego w możliwość wykonywania na znacznym obszarze miasta G., oznaczonym w planie zagospodarowania przestrzennego jako jednostka "E", działalności gospodarczej polegającej na m.in. odzysku lub unieszkodliwianiu odpadów, która to działalność była i jest prowadzona w tej przemysłowej części miasta G.; przyjęcie w §24 pkt 3 lit. e) zaskarżonej uchwały ograniczenia w postaci zakazu "przeprowadzania odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, ścieków i tym podobnych" oznacza w istocie wprowadzenie całkowitego zakazu prowadzenia tego rodzaju działalności na terenach przemysłowych miasta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00