Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 29 wrzenia 2011 r., sygn. I SA/Wr 1267/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędziowie Sędzia WSA Marek Olejnik, Sędzia WSA Ewa Kamieniecka (sprawozdawca), Protokolant Katarzyna Gierczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 września 2011 r. w Wydziale I sprawy ze skargi M.C. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia 27 maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy rozłożenia na raty zaległości w podatku akcyzowym oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 12 stycznia 2011 r. do Naczelnika Urzędu Celnego we W. wpłynął wniosek M.C. o rozłożenie na raty zaległości w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące 2005 r. Strona wskazała, że decyzją z dnia 6 października

2010 r. Naczelnik Urzędu Celnego określił zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiące od stycznia do grudnia 2005 r. w łącznej kwocie 107.270,00 zł. Według wnioskodawczyni za rozłożeniem zaległości podatkowej na raty przemawia przede wszystkim ważny interes strony, ponieważ z uwagi na brak oszczędności jednorazowa zapłata zaległości podatkowej mogłaby zachwiać płynność finansową prowadzonej przez nią firmy. Drugą przesłanką przemawiającą według strony za rozłożeniem zaległości podatkowej na raty jest interes publiczny. Kierując się bowiem zasadami ekonomiki prowadzenia przedsiębiorstwa, wnioskodawczyni zmuszona zostałaby do ograniczenia kosztów osobowych i w konsekwencji do zwolnienia pracowników.

Na wezwanie organu podatkowego, wnioskodawczyni w piśmie z dnia

27 stycznia 2011 r. oświadczyła, że przeznaczeniem pomocy de minimis, o którą się ubiega, jest odzyskanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, ograniczonej w związku z inwestycjami dokonanymi w celu usprawnienia funkcjonowania firmy oraz dalszego jej rozwoju. Do pisma strona załączyła formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis oraz dokumenty dotyczące sytuacji ekonomiczno - finansowej wnioskodawczyni. Przy piśmie z dnia 8 lutego 2011 r. wnioskodawczyni przedłożyła dokumenty, potwierdzające podjęte inwestycje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00