Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 kwietnia 2011 r., sygn. III SA/Wa 2073/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Dziełak, Sędziowie Sędzia WSA Alojzy Skrodzki, Sędzia WSA Anna Wesołowska (sprawozdawca), Protokolant ref. staż. Agata Próchniewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi A. Spółka z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z 1 marca 2010 r. (data wpływu do organu) Spółka pod firmą A. Sp. z o.o. (Skarżąca) zwróciła sIę do Ministra Finansów (organ upoważniony Dyrektor Izby Skarbowej w W.) z wnioskiemo o udzielenie indywidualnej interpretacj iprzepisów prawa podatkowego przedstawiając następujący stan faktyczny.

Skarżąca nabyła w drodze aportu nieruchomość w trakcie budowy (inwestycja - budowa w toku). Na aport składały się własność gruntu, wstępnie dokonane na tym gruncie nakłady budowlane na gruncie (budowa w toku) oraz przywiązane do budowy pozwolenie na budowę wraz z zatwierdzonym projektem budowlanym. Za wniesiony aport wnosząca (również spółka z o.o.) objęła jeden udział, którego wartość nominalna wynosiła w przybliżeniu 10% całego kapitału zakładowego Skarżącej. Wartość rynkowa wniesionej do Skarżącej nieruchomości była wyższa niż wartość nominalna objętego przez wnoszącą udziału w zamian za aport. W Spółce wartość ta po stronie kapitału została przelana na kapitał zakładowy w części odpowiadającej wartości nominalnej udziału, a w pozostałej części - na kapitał zapasowy. Po stronie aktywów została ona zaksięgowana jako "inwestycje", gdyż w dacie wniesienia nie miała ona zdolności użytkowej środka trwałego, tj. była to budowa w toku, niezdolna do użytkowania. Po nabyciu aportu Skarżąca dokonywała - z własnych środków pieniężnych - dalszych wydatków i nakładów na nabytą inwestycję, aż do jej całkowitego ukończenia jako kompletnego i zdatnego do używania obiektu budowlanego (budynku biurowego). Skarżąca ukończyła budowę, dopełniła wszystkich formalności budowlanych i rozpoczęła użytkowanie budynku, wprowadziła go również do ksiąg jako środek trwały.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00