Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 marca 2011 r., sygn. II SA/Wa 1898/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Stanisław Marek Pietras (spraw.) Sędzia WSA - Jacek Fronczyk Sędzia WSA - Andrzej Góraj Protokolant - specjalista Aleksandra Weiher po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 marca 2011 r. sprawy ze skargi R. M. w przedmiocie wymierzenia grzywny Komendantowi Głównemu Policji za niewykonanie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 maja 2010 r. sygn. akt II SA/Wa 332/10 - oddala skargę -

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 6 maja 2010 r. sygn. akt II SA/Wa 332/10 uchylił decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] czerwca 2008 r. nr [...] oraz Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby R. M. Wyżej wskazany wyrok uprawomocnił się w dniu [...] lipca 2010 r., zaś akta zostały zwrócone organowi w dniu [...] sierpnia 2010 r.

Pismem z dnia [...] lipca 2010 r. skarżąca zgłosiła do Komendanta Głównego Policji, stosownie do treści art. 42 ust. 1, 4, 5 i 6 ustawy o Policji, gotowość podjęcia służby w Komendzie Głównej Policji.

W odpowiedzi na powyższe Zastępca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji pismem z dnia [...] sierpnia 2010 r. nr [...] poinformował skarżącą, że w związku z przywróceniem do służby zachodzi konieczność skierowania skarżącej do komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, bowiem zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy o Policji, służbę w Policji może pełnić obywatel polski, który posiada zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Natomiast w myśl art. 40 ustawy, policjant może być z urzędu lub na jego prośbę skierowany do komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych w celu określenia stanu zdrowia oraz ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby. W związku z powyższym w dniu [...] sierpnia 2010 r. dokumenty skarżącej zostały skierowane do Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA w W. przy ul. W[...], która na podstawie badań lekarskich oceni stan jej zdrowia i orzeknie o zdolności do służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00