Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 9 listopada 2010 r., sygn. I SA/Wr 1100/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Halina Betta, Sędzia WSA Marek Olejnik, Protokolant Katarzyna Wilczek, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 9 listopada 2010 r. sprawy ze skargi A spółka akcyjna we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] czerwca 2010 r. nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz A SA we W. kwotę 217 (dwieście siedemnaście) złotych - tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Spółka akcyjna A we W. zwróciła się w dniu [...].03.2010 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w P. o udzielenie indywidualnej interpretacji w zakresie przepisów o podatku od towarów i usług. Wniosek swój uzupełniła pismem otrzymanym przez organ w dniu [...].06.2010 r.

We wniosku spółka przedstawiła stan faktyczny z którego wynikało, że jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz, że w celu wykonywania działalności opodatkowanej nabywa towary i usługi, a pośród tego -dostawy i usługi świadczone w dłuższym okresie czasu, to jest kilku bądź kilkunastomiesięcznym (na przykład prenumerata czasopism, utrzymywanie strony internetowej). W odniesieniu do usług (dostaw) długoterminowych występują dwojakiego rodzaju przypadki dokumentowania i rozliczenia usług. W pierwszym (A): spółka na początku danego okresu otrzymuje fakturę VAT, opiewającą na całą kwotę należności (za cały okres), po czym na podstawie tej faktury dokonuje zapłaty. W drugim (B): spółka otrzymuje tak zwaną fakturę pro forma opiewającą na pełną należność (za cały okres) i na tej podstawie dokonuje płatności, po czym otrzymuje od usługodawcy fakturę VAT, dokumentującą zapłatę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00